www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Credeti?


Guest Narcisbv

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Daca vrei sa folosesti calculatorul pe post de procesor de efecte, iti recomand o placa de sunet cu suport ASIO, in principiu placile Creative Audigy, M-Audio Revolution si alte placi (semi)profesionale.

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

Salut!

 

Eu am folosit aceeasi placa de sunet, ca incepator, ma rog, nu aveam bani de un amp mai bun!

 

Sa stii ca iti faci treaba cu ea, ia-o, e la un pret bun si se aude bine, ce sa mai zic ca are si o gramada de posibilitati pt conectari!

Link to comment
Share on other sites

Daca esti la inceput ia-ti intai o chitara acustica.

Si economiseste bani pentru mai tarziu (daca te atrage) pentru una electrica buna.

 

Merge si cu SB Genius, dar mai bine ar fi cu o placa mai tare cu procesor integrat. Pana atunci iti poti face treaba acceptabil si cu Genius insa trebuie sa ai un PC sprinten, cel putin.

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

PS: sa nu iti inchipui ca faci mare branza cu ea, nu! - dar pentru tine ca incepator as spune ca e perfecta.Odata ce avansezi si strangi bani, poti sa treci la un amplificator, care difera total de o placa de sunet!

Link to comment
Share on other sites

Guest Narcisbv

chitara clasica am si fac cursuri de un an...ideea este ca de la inceput am vrut sa cand la electrica...insa am auzit ca e mai bine sa incep cu clasica...asa am si facut insa am decis sa imi urmez visul in sfarsit:)

 

multumesc petru informatii

Link to comment
Share on other sites

Guest Narcisbv
ai auzit bine....e bine ca te-ai hotarat sa faci clasica, ai sa vezi ca ai sa ai multe benificii de pe urama ei , orice gen ai canta

pai fac de un an si m-am cam saturat

Link to comment
Share on other sites

Eu te-as sfatui in loc sa dai banii pe o placa de sunet cu support audio mai bine iti iei un efect low end... si care pentru inceput isi va face treaba mai bine decat te astepti ... si maxim dai 3.5 milioane pe asa ceva.... cu placa de sunet is efecte pe calculator te vei satura.. ai sa vezi pentru ca ai sa iti doresti sa repeti linistit fara sa tot dai clickuri pe comp.... am trecut si eu prin deastea si sincer pana nu mi-am luat efect nu am fost linistit

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.