www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tobar Cu Experienta, Caut Trupa


Rares 'Reez' Branzoi
 Share

Recommended Posts

  Ca sa raspund unor intrebari care se pun probabil destul de frecvent. Sunt tobar cu 4-5 ani de experienta (concerte, ceva inregistrari prin studio), am 26 de ani, sunt din Bucuresti si am setul meu complet de Tobe Tama ImperialStar  (cu pedala dubla). Ca influente i-as putea mentiona pe cei din trupele mele preferate: Vinnie Paul(Pantera), Nick Mason(Pink Floyd), Bill Ward(Black Sabbath), Matt Cameron(Soundgarden/ Pearl Jam), John Bonham(Led Zeppelin), Brann Dailor (Mastodon), Danny Carrey(Tool). As prefera sa ma pot dezvolta si perfectiona pe rock/ metal sau alte subgenuri/ramificatii(ex. classic rock/funk rock/ heavy metal/stoner metal/ progressive metal/ thrash metal/ grindcore/ djent etc.), dar sunt foarte deschis si ma pot adapta usor si altor propuneri pentru colaborari daca este vorba de ceva serios, intr-un stadiu avansat (chiar si pentru trupe de cover uri). Nu traiesc din muzica asa ca voi fi evident disponibil pentru repetitii doar seara, dar sunt foarte dedicat si am o foarte vasta cultura muzicala. Sper sa va ajute descrierea in formarea unei imagini de ansamblu 

Keep on rockin' in the free world!

Rares.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut

Suntem o trupa de metal din Bucuresti. Genul pe care il abordam este gothic melodic cu influente alternative si progressive. Noi cantam din pasiune pentru muzica rock si nu ne bazam pe venituri mari. Dk esti interesat, asteptam un semn aici sau pe pagina noastra de facebook. Trupa se numeste Attic Disorder si repetitiile se tin sambata de la 16.00 la 18.00

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.