www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Set Fender Scn


Adinel Berehorschi
 Share

Recommended Posts

Pret: 420 RON


Localitate: Timisoara


Contact: 0773708398


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Luate de pe un Fender Deluxe. Actuale pe stratul meu Maya Stratocaster early 70's. 

 

Prea multe nu sunt de spus fata de ce se stie. Nu au hum. Sunetul de fundal e aproape inexistent!

Sunt super geniale si le cam dau cu parere de rau. Mai ales ca fata de ce discutii am vazut pe net, mie chiar mi s-au parut super misto.

Mai ales pe overdrive. Cu un overdrive bun poti duce de la tonuri caldute gen John Mayer pana la SRV dirty! Pe SRV style mi s-au parut geniale.

Din propria experienta cu chitara mea, se imapca super fain cu ash wood-ul.

 

Pentru orice detalii, nu ezitati sa intrebati.

Sunt in stare de functionare perfecta. Cred ca nu mai merita mentionat. Au fost transferate si montate (pe stratul meu) de Razvan S.

 

Cu un potentiometru de volum de 500K, nu 250K scoate ce-i mai bun din ele. Da, 500K la single coils, dar nu nefiind doze "normale", credeti-ma pe cuvant. Sunt o gramada de forumuri care vorbesc despre asta.

Pentru inca 50 de lei in plus o dau cu tot cu potentiometre CTS Fender (inafara de cel de volum. E CTS, dar nu Fender. Dar e la fel de calitativ. Am luat ce-am gasit mai scump pe piata. La acelasi pret si calitate ca si cele Fender) si switch original Fender pe 5 pozitii. Din poza atasata mai jos a fost schimbat doar potentiometrul de volum, cu, repet,  unul de 500K. 

Poza cu wiringul actual:post-2645-0-42499200-1474706588.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Salut,

M-ar interesa doar o singura doza, dai si la bucata?

Eventual, daca mai sunt oameni care ar vrea sa cumpere doar una sau doua doze sa scrie aici, poate le impartim cumva.

Ti-am lasat PM. 

Vreau sa ma scap de tot setul.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.