www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Combo Lampi Max. 20w


Doctor X
 Share

Recommended Posts

Guest anghelescu
O sa ai ceva de asteptat :) .Pana strang eu banii (poate chiar mai vand cate ceva :) ), pana ma intorc din delegatie...he he. Prin mai cred ca se va intampla tarasenia.

 

P.S. Ne vedem la sala atunci si punem si Sonic Stomp-ul unde trebe. :(

oare eu ti-am fost de ajutor? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Astept cu mare interes impresii. Si mai ales daca se poate instala o bucla in chestia aia :)

Intrebare: in loc sa se instaleze o bucla de efecte in "chestia aia", se poate folosi un looper extern de genul asta? http://www.thomann.de/gb/nobels_loopmaster_loop_selector.htm

Si daca da, care ar fi diferenta?

Link to comment
Share on other sites

Asaaaa....Si ca sa imi raspund singur, cu ajutorul lui Cearny (sper sa aiba dreptate): acel looper nu poate inlocui bucla de efecte din amp, ci se utilizeaza in cazul in care se folosesc efecte fara true bypass, care se vor scoase din bucla in cazul in care nu sunt folosite.

 

This unit will loop any effect into your system by simple operation of a switch. It can easily be remote-controlled by attaching a standard footswitch (latched type) or Midi switcher. Bright LEDs indicate, whether the loop is presently active or bypassed. The Loop-Master features the ingenious Nobels TSS switching system to prevent any possible signal degradation in bypass mode. This allows for the use of even noisy vintage effects, that commonly exhibit the phenomenon of "tonesucking" when bypassed.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mi-am luat acum cateva zile un Orange TT. Al meu e facut in Korea, in caz ca are vreo importantza.

 

Este absolut superb. Cred ca o sa-mi iau si un PPC112 cu el, care din review-uri am inteles ca e foarte buna.

 

Clean-ul are un sunet foarte frumos, iar gain-ul suna foarte suparat, impresia mea (cantat direct cu un LP cu doze foarte bune si acordat in C#) e de doom/stoner rock, cu low-end foarte bine definit. L-am testat prin cabinetul meu (open back) cu Celestion V30 si printr-un Marshall 4x12 (closed back), prin care se auzea *mult* mai bine.

 

Daca pui un boost sau fuzz in fatza faci orice, de la death metal la sherpii black metal.

 

Din punct de vedere al volumului nu este nici o diferentza sesizabila intre 7 si 15W pe CV30-ul meu, un pic pe Marshall, in schimb e sunetul mai larg pe 15W (headroom cred ca se zice).

 

Nu stiu ce altceva ash putea sa mai zic. E o bijuterie!

Link to comment
Share on other sites

Duminica viitoare iti spun, ca probabil atunci o sa ajung p-acolo. Stiu doar ca un membru marcant al forumului si-a vazut ESP-ul intr-un magazin din Stambul cu cateva sutici de parai mai ieftina. Si vanzatorul i-a zis ca, daca plateste cash, mai scade 100 de dolarei. Deci...negociabil. Ca la turci. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.