www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Partituri Tobe


Guest cristi91
 Share

Recommended Posts

Guest cristi91

Stiti si voi niste partituri ale unor melodii un pic mai simple de batut pe tobe ? (sa zicem pt cineva cu 4 luni experienta dar care vrea sa invete...adica eu) Ca mie profa mia dat o carte da alea sunt doar exercitii, vreau si io sa invat o mel sa ma simt si io bine :)

 

Nu-mi recomandati google :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest _Theo_

omu a zis ca e incepator. nu poti sa-i recomanzi <O> melodie...mai ales dream theater. ce vrea omu sa stie (probabil) e cum sa tina un ritm cat de cat simplu care sa-i iasa corect sa-l motiveze intr-un fel.

in general orice piesa cu toba cat-de-cat dreapta pana iti dai un pic drumu la maini: beatles, led zeppelin, ac/dc, scorpions, guns'n'roses, greenday...nenumarate

succes

Link to comment
Share on other sites

Guest cristi91

mersi mersi :) da for whom the bell tolls e prea simpla :) ceva mai complex. nici aia din dream theatre nu e chiar grea dar are breakuri multe. oricum ms de sfaturi. daca mai aveti idei accept orice sugestie. mersi

 

de fapt io as fi fost in cautarea unei melodii care sa sune bine doar pe tobe. ceva in genul unui solo mai simplu :) si daca ati avea o partitura sau ceva ar fi super .

Edited by cristi91
Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

ia`ti guitar pro si`ti trimit pe yahoo o arhiva de cantece in gp, majoritatea avand si linia de tobe inclusa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest anghelescu
ia`ti guitar pro si`ti trimit pe yahoo o arhiva de cantece in gp, majoritatea avand si linia de tobe inclusa.

ia fa si tu un review la chitara ta (electrica, ARIA MAC-40) , te rog :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Guest nighthawk666

tnt de la ac/dc e o piesa simpla la tobe si nu are breackuri grele si nici nu e plictisitoare percutia, sau daca vrei ceva nemaipomenit de foarte simplu invatza warriors of the world sau die for metal de la manowar=))) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest raluca_warry

mda si to kaut pe net partituri si nu gasesc...bn eu fac de juma de an percutie idar kand kant o mel prima oara studiez beaturile din mel si miscarea bateristului ..... traiasca youtube-ul ....

daca vrei sa iei legatura ku me there's my mail raluca_warry@yahoo.com :) facem si noi schimb de informatii :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cristi91

uitativa la data postului fratilor, a mai trecut un an jumate de atunci au mai trecut si 2 ani de cand tot cant la tobe, am gasit si partituri si exercitii pe parcurs, leam si terminat pe multe dintre ele. ma rog, sincer eu mam dat batut din a cauta efectiv pe net partituri, sigura chestie pe care am gasito nesatisfacatoare de altfel a fost: http://www.drumrudiments.com/ pt cateva exercitii simpliste, si asta http://www.ttabs.com/index.php?instrument=Drums pt cateva piese si nici alea facute satisfacator, pana la urma mi-am comandat de pe thomann.de 2 carti calumea de tobe, ca altfel daca stateam si o frecam dupa internet ieasa o varza. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.