www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Compozitor Dornic De Ceva Nou


killer24
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Caut un compozitor care sa ma ajute pentru a crea 4 piese.

Ca gen de referinta ar fi: Hard-Rock, Glam metal, 80's hair metal - trupe precum Whitesnake, Bon Jovi, Cinderella, Skidrow, Slaughter etc.

 

Nu cred ca se poate pune problema de bani aici intrucat va fi un schimb reciproc de cunostinte. Eu imi voi impartasi cunostintele de muzician, iar cealalta persoana cunostintele de compozitie. As vrea sa fie ceva mai degraba interesant si placut decat ceva strict profesionist pe baza unei remuneratii.

 

 

Astept PM daca cineva este interesat.

 

 

 

 

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Tu ai nevoie, de fapt, de un producator. Problema este ca producatorii sunt profesionisti, nu hobbysti, iar profesionistii lucreaza pe bani. Sau pe drepturi de autor, dar pentru ca asta sa se intample trebuie sa mergi pana la capat, adica sa lansezi piesele cu o casa de discuri. Nu se va baga nimeni sa-ti produca piese ca sa ai ce sa trimiti la prieteni. Iar schimbul de cunostinte nu e un plan valid, interesul nu este unul didactic iar scopul este intotdeauna piesa. Acestea fiind spuse, eu am lucrat alaturi de doi oameni ce pot si fac productie muzicala ca lumea: Nicu Patoi de la Stefan Banica si Kiba de la Mihai Margineanu. Amandoi au proiectele lor individuale care suna foarte interesant si amandoi sunt instrumentisti exceptionali. Pe genurile muzicale pe care le-ai enumerat tu, Patoi mi se pare imbatabil. Am tras trei piese cu Platonic Band (Nicu Patoi, Adi Ciuplea, Lapi Lupu si Berti Barbera) si e o placere sa lucrezi cu el.

 

P.S. Daca mai vrei o parere despre ce s-ar putea face cu piesele tale, trimite-mi un PM ce ai inregistrat pana acum.

Edited by Dan Damian
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

subscriu la ce a zis colegu de mai sus.

 

Orice ai face, inclusiv muzica, NUMAI pe bani se poate obtine ceva de calitate.

 

Altfel  iti pierzi timpul si sperantele aiurea. Stiu ce zic, din experienta.

 

In alta ordine de idei, in muzica oamenii lucreaza pe bani putini, placerea e inca prezenta. Stiu tot din experienta.

 

Nu-i cunosc personal pe cei mentionati de colegu Dan, dar m-ar mira sa iti ceara mult, probabil cateva beri si cateva shaorme pentru inceput.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.