www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concurs De Remixuri


Guest kim
 Share

Recommended Posts

Salut.

Dies Irae, trupa cu care cant, s-a gandit sa faca un concurs de remixuri pentru piasa "Shadow boxing".

Am pus track-urile separate aici http://www.diesirae.ro/MP3/dies%20irae%20s...ng%20tracks.zip si piesa mixata aici http://www.diesirae.ro/MP3/DIES_IRAE_ShadowBoxing.mp3. Oricine doreste le poate lua si prelucra. Nu sunt nici un fel de constrangeri, piesa poate fi remixata in orice gen vreti ( de la minimal house la grind core icon_biggrin.gif ). Puteti folosii toate instrumentele sau nici unu', sau puteti adauga ce vreti voi, rezulatul final este important.

Iar premiul pentru acest mini concurs este includerea celui mai reusit remix ca bonus track pe urmatorul nostru album. Album care cel mai probabil va aparea in vara acestui an. Desigur ca autorul remixului va fi creditat pe album.

Sper ca veti gasii interesanta aceasta idee a noastra si ca vom primii remixurile voastre pe mail@diesirae.ro

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

hahaha, cul de tot ideea :) ...sa vedem ce variante sick apar :)

Gasesti pe ACIDplanet cate vrei in fiecare luna e cate un "contest" eu folosesc de acolo doar loop-urile de tobe , poti castiga de toate precum uni au fost angajati ca urmare a succesului in remixat, sunt super artisti care fac remixuri .Otrupa timisoreana a si castigat un concurs ...cred ca trupa BAU , si a mai fost premiat si inaiunte cu cativa ani cineva , cred ca tot din BAU (brigada artistica urbana ) asa parca se cheama .

 

oricum pe plan local e interesant si acest mix

sa vedem ce iese .

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca sunteti interesati.

Momentan lucram la un update al site-ului nostru si vom face o sectiune unde vom posta aceste remixuri.

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Ne graba.

Hotararea va fi luata de noi impreuna cu casa de discuri abia in momentul in care vor fi gata toate inregistrarile.

Asta ar fi undeva prin vara. Oricum in momentul in care stim o data clara o vom anunta.

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca sunteti interesati.

Momentan lucram la un update al site-ului nostru si vom face o sectiune unde vom posta aceste remixuri.

 

Bafta!

v-am facut si eu o versiune asa de distractie cam att am putut scoate din ce ati pus.

 

asta nu-i remix

 

trebuia sa trimiti fiecare instrument in parte pe parti A,B, vers , chorus , bridge , ..tobele bineinteles doar un track stereo , dar tot pe parti .ca sa se poata face un remix si nu un mixdown , ca sa se poata " amesteca" partile etc...

 

sunt mici probleme cu timiming tobe <> chitare , da cu efecte se mai pierd....daca vreti sa puneti pe orice disc trebuie sa refaceti , sa fie tobele in sincron cu chitarele ..caci se pierde groove-ul .Altfel merge.

 

mai ceva la bas trebe corzi noi si sa sune a coarda..reglat cu medii unde suna coarda bine +3dB pana la +6 plus bass pe 50-80 Hz cu +6dB pana la +10 dB ,ca sa ai de unde sa colorezi in mixaj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, multumesc pentru sfaturi si pentru mix.

In momentul in care vom avea o arhiva cu elementele separate vom anunta.

(probail dupa weekend)

Link to comment
Share on other sites

Guest Dies Irae

Azi am publicat remixurile voastre din prima saptamana pe www.diesirae1.blogspot.com

In curand vor veni si trackurile in alta formula pentru cei care le-au cerut.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.