www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Barbarossa


barbarossa
 Share

Recommended Posts

multumesc foarte mult!

alte pareri , sfaturi?

 

eu personal nu sunt multumit, printre altele, de decupajele pe care le-am pus din filme, pt ca e prea mult zgomot de fundal, ca nu pot sa scot muzica din film...probabil ca voi renuntza la ele.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest arosulescu

BRAVO foarte misto ... compozitii faine ...lucrat elaborat...

 

TRei lucruri vreau sa iti spun... esti sub ton ... nu stiu daca e de acordaj sau de cum pui degetele pe corzi... e o senzatie generala pe care mi-o lasi.

Apoi cred ca zabovesti putin prea mult in gama de blues/ pentatonica...( fapt pe care i l-as reprosa si prietenului nostru satriani joe... nu e nici o problema dar fa-o intr-un mod mai atipic daca reusesti asta esti mare).

Ai unele piese cu pasaje ( parti) foarte lungi ... nu prea spui nimic in acele parti ...dar asta nu inseamna ca nu imi place ce ai facut

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

am auzit ceva dintr-o piesa ,m-au intrerupt aici la job si acum vad ac 17M...11M

 

1- daca vrei ca cineva sa asculte ce ai facut convertesti in mp3 96kbps /44,1kKHz

ca sa functioneze streaming-ul , asa sa astepti 10 minute e de nici un fel. O fi opera rock de 17 minute?

 

pe toate site-urile vei gasi LoFi si HiFi ca sa poti asculta repede sa vezi daca a-ti place , daca place atuncea se asculta versiunea HiFi.

 

1-voyage

 

negative:

 

tobele enervante si deranjeaza , tobe de electropop ,

nterpretaare .....la note lungi suna pe langa ton, ( corzi ? octava nereglata ? ),cateva bend-uri sub ton,

 

 

pozitive :

structura OK , cantat cu gust contarste frumoase intre parti , unele parti foarte reusite altele anemice de la unele probleme de timing , dar in general OK.

 

in general este OK .

 

alta nu mai am timp sa ascult ca tine prea mult ...poate mai tarziu..

Link to comment
Share on other sites

am ascultat toate piesele ,adica si celelalte doua .

 

foarte frumos ,structura buna ,interesante ,contraste bune si progresii bune

 

singurul lucru mai slab este la timing , trebuie mai precis ,mai exact ,si la tonuri lungi atentie si la pitch

 

foarte bune piesele ....

 

toba la ultima suna bine dar e un pic prea in fata ,fata de tonul si atacul chitarei este un pic dur premierul

 

sa zicem ca sunt mai mult probleme de productie

Link to comment
Share on other sites

multumesc.

eu am cantat la toate instrumentele. am un drum machine si am facut singur toate trackurile.recunosc ca nu am cinestiece cunostinte solide teoretice, asa ca chiar daca aud in cap un ritm a la dream theatre:) si il pot canta "din maini", mi-e greu sa il redau pe drum machine, cu break-uri an stuff.

la fel basul, synturile, tot e facut tot de mine, cu un gr 33 si gk 2a.

acuma chestia cu pitchul, sunt intradevar locuri unde se simte. chestia e ca am tras cu mai multe chitari, si probabil ca nu erau acordate exact la fel. sincer nici nu-mi amintesc daca am verificat acordajul asa, la niste intervale. chitarile sunt intonate perfect, n-am mai verificat, oricum contribuie si vechimea corzilor. din greseli se invata

acuma, dupa ceva timp de cantat, descopar si eu ca imi place tot mai mult sa apelez la benduri lungi si note sustinute, etc. si e mult mai greu, cel putin pt mine, decat sa canti rapid. mai am de lucrat la asta, la vibrato, etc.

piesele au fost inregistrate destul de in graba, asa cu feeling, pe moment, nu prea au fost exersate, pt ca nu prea am timp. plus ca daca stau prea mult timp sa lucrez la o piesa ma cam plictisesc de ea si nu-mi mai place.

mersi inca o data karpi

probabil ca am sa uplodez niste variante la 96 kps...

astept cu interes alte pareri, sfaturi, critici

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
E misto phaser-ul ala de la inceput(sau flanger?). In rest, spre deosebire de celelalte piese, e prea multa chitara, background-ul nu l-ai mai "mobilat" asa de pedant.

Nu stiu de ce nu faci vibrato la mana stg.? Ala face diferenta!

Mai astept si alte piese.

 

e flange. cat despre vibrato...workin on that :)

mersi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mersi.

da, un gk2a care atunci era montat pe o chitara jackson, acum e pe un epiphone.

chitara principala e un peavey wolfgang. am mai folosit si epiphone-ul pt partile de clean.

ultima melodie e facuta integral pe un fender, de unde si stratosphere

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

 

 

Salutari! Psihedelicioase piesele si ideile mi'au placut; dar din pacate n'am putut sa ascult decat ultimele doua atasate si'mi sacada playerul.. :) . Nu'sh ce draq da' poate'mi trebuie vreun program sa le ascult si restul... :) In fine crritici nu prea am la ce... poate chestia "aia out of tune' am sesizat'o pe alocuri. Good job! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
pun si io cateva piese.

astept pareri, critici, sfaturi constructive etc

thanx

 

piesa nr 1

 

piesa foarte buna , cu structura e o problema , ultimul sfert ar trebui sa-l tai , nu aduce nimic doar strica tot ce ai construit pana atunci , ultima 1/4 din timpul piesei e .....? Fa mai clare partile ,,,Intro A B A B Impro si sa zicem A sau B si Coda. trebuie ca ascultatorul sa simta clar ce vine cand vine ca sa simta piesa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.