www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Streched Recording


Recommended Posts

De ceva timp am o placa SB Audigy SE.

De cand am placa asta nu mai pot face inregistrari decat cu optionea [record->what you hear]. :)

Dcaca fac pe track-uri nu am nici o sansa sa le mai sincronizez. Mi se "labartzeaza" inregistrarile. (cam cu 300ms/min... ceea ce e extrem de grav...)

Se poate face ceva?...

Link to comment
Share on other sites

incearca volume control -> options -> properties -> recording -> ok -> selectezi line in.

 

Cam aici e problema... daca inregistrez prin Line in sau Mic in... apare problema... scap oarecum cu "what you hear" pt ca obtin inregistrarea gata "motanta"... dar nu ma prea incanta treaba asta...

Link to comment
Share on other sites

Guest BlackFang
Mi se "labartzeaza" inregistrarile. (cam cu 300ms/min... ceea ce e extrem de grav...)

Se poate face ceva?...

 

inregistrarile ies wave....daca folosesti programu de la Creative.....si iti trebuie un converter....sa le faci in ceva mai mic.....

Link to comment
Share on other sites

verifica

 

program-multimix ....->optiuni sau preferences ...> recording devices si playback devices ..le pui primele in lisdta daca este lista si alegi 48KHz/16bit .

 

apoi dai "New" la programul multimix si pui pe 48KHz/16bit

 

apoi aduci wav-ul sau mp3-ul in edit window si al transformi din 44.1 KHz/16bit in 48KHz/16 bit

 

si nu mai ai diferenta

 

Creative nu inregistreaza numai cu 48 si cu 96 KHz /la 16 sau 24 bit !!! , de citit cuteste toate combinatiile.

 

nornal ca se decaleaza daca ai 44.1KHz pe backtrack si pe celalalt inregistrezi cu 48KHz la playback apare decalajul. deoarece nu poate citi la playback numai cu una din frecvente .

Playbackul al citeste cu setarea de la "New" , sau "Adjust sample rate" sau ia ca si default trackul importat ( BT sau loop de tobe), odata una e citita mai incet sau schimband setarea cealalta va fi citita mai repede , decalajul ramane oricum.

 

deci pui peste tot 48KHz/16 bit ...si transformi fila de backtrack din 44.1KHz--> .in 48KHz

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.