www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert MILA 23 in BIG MAMOU


Guest mateiutzu
 Share

Recommended Posts

Guest mateiutzu

Joi, 1 Februarie la ora 21:00 va asteptam la un concert extraordinar MILA 23 alaturi de invitatul special Cristi Paturca.

Un recital de 2 ore ce va cuprinde si piese noi special pregatite pentru acest eveniment.

Va asteptam cu drag pe toti in numar cat mai mare.

 

INTRARE LIBERA

post-662-1169553916_thumb.jpg

Edited by mateiutzu
Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu
cred ca se zice passssurca :o .....si gresise versurile ....in cazul lui ..mai bine betivan decat comunist :) :) :(B);) ;)

pt. cei mai multi romani ... muzica lui Paturca era o metoda de a se elibera psihic de teroarea comunismului. O stim cu totii f. bine ...

Aici conteaza numai muzica ... nu si obiceiurile artistilor. :)

Link to comment
Share on other sites

Cum zici tu... Mie oricum imi creaza o stare profunda de MILA. Dar nu 23. Mai ales ca abia vorbeste, saracu'. Intamplator l-am auzit mai demult cum urla la o gagica. Era un spectacol total omu'. Cam ghiceai ce incerca el sa spuna...

 

Cat despre "Aici conteaza numai muzica ... nu si obiceiurile artistilor"..... Ce muzica? Ce artist?

Link to comment
Share on other sites

Cum zici tu... Mie oricum imi creaza o stare profunda de MILA. Dar nu 23. Mai ales ca abia vorbeste, saracu'. Intamplator l-am auzit mai demult cum urla la o gagica. Era un spectacol total omu'. Cam ghiceai ce incerca el sa spuna...

 

Cat despre "Aici conteaza numai muzica ... nu si obiceiurile artistilor"..... Ce muzica? Ce artist?

 

 

Hmmmmm....

Nu te supara ca-ti spun , dar ai o atitudine "incorecta" ( ca sa folosesc un termen elegant), fata de Cristi Paturca. Si chiar nu inteleg. Daca e o chestiune de gust personal, poti spune pur si simplu ...nu-mi place. Dar faza cu... "Ce muzica? Ce artist?" , este cel putin rautacioasa. Si nu cred ca omul merita asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

Va multumim pt. prezenta.

Imi cer personal scuze pt. concertul "nereusit" ... am avut niste defectiuni tehnice .. nu din cauza noastra. S-a defectat amplificarea monitoarelor ... si nu ne-am auzit. Am incercat sa cantam fara control cat am putut. Dar cand nu s-a mai putut am incercat sa facem un soi de jam session.

Imi cer inca o data scuze ... si va anunt ca vom reveni in club pt. o cantare k lumea cand se vor indelini toate conditiile necesare unui concert in toata regula. Si din partea noastra, a trupei ... si din partea celor din Mamou.

 

Va multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Mda, am ajuns si eu din intamplare.

Aveti dreptate, sunetul a fost rau de tot, dar - si imi pare rau sa spun asta - nici voi n-ati cantat nimic, cel putin pana pe la vreo 10, cand n-am mai rezistat si am taiat-o. Nici un cover nu v-a iesit, fetele alea backing vocals urlau pur si simplu in microfoane, vocalul se certa cu sunetistul pe un ton de mahala (eh, il cam trada si aspectul). Doar Comanel s-a zbatut sa iasa mai bine. :)

Culmea e ca la Paturca a fost OK, in afara de faptul ca nu s-a inteles prea bine cu trupa (prea putine repetitii) si de repertoriu: nu ma asteptam sa-l aud cantand Phoenix, Dan Andrei Aldea, Sterian, Creedence si Ray Charles. I-am sugerat eu ceva, dar se pare ca eram singurul din Mamou care fusese prin Piata Universitatii in '90 si doar nu era sa cante doar pentru mine.

 

Bine ca am baut cinci vodci, ca altfel ma intorceam nervos acasa si ma certam cu nevasta. :)

Link to comment
Share on other sites

:) daca intr-adevar stii sa canti si ai niste repetitii in spate ca sa-ti cunosti colegii de trupa,lipsa monitoarelor(regretabila de altfel),n-ar tb sa fie o problema,mai ales in big mamou,unde spatiul mic iti permite sa te auzi lejer

fratilor,repetati ca altfel e jale...cum de altfel a si fost

un plus pt stradania lui comanel :)

dar din pacate a cam fost inutila...daca n-ai cu cine......

cat despre crisssssssti paturcccccca....e de toata jena

nu-l mai invitati decat daca va da in scris ca nu bea ceva:)

eu am mai cantat cu el prin preoteasa....oaili....teroare si mister:))))))

prestatiile celorlalti nu vreau sa le comentez...asta e....unde nu e ,nici Dumnezeu nu cere

Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

mai .. sa nu facem comentarii atat de tragice ... puteti spune ca v-ati distrat (mai ales ca nu ati platit bilet :) )

asa e ... repetitii nu am avut decat 2 inainte de concert , asta a fost marea problema ...

Imi pare rau ca nu s-a putut face mai mult. Faza cu auzitul ... eu ma chinuiam sa aud boxa din dreapta (alea de pe fatza) unde se intampla sa am si amplificatorul lui comanel. Am incercat sa raman in gama fara artificii .. din cate am inteles am reusit. Cat despre Paturca ... O sa-si cante piesele de unul singur .. organizat ...

Fara jam sessionuri ...

Va salut !

Link to comment
Share on other sites

mai .. sa nu facem comentarii atat de tragice ... puteti spune ca v-ati distrat (mai ales ca nu ati platit bilet :) )

asa e ... repetitii nu am avut decat 2 inainte de concert , asta a fost marea problema ...

Imi pare rau ca nu s-a putut face mai mult. Faza cu auzitul ... eu ma chinuiam sa aud boxa din dreapta (alea de pe fatza) unde se intampla sa am si amplificatorul lui comanel. Am incercat sa raman in gama fara artificii .. din cate am inteles am reusit. Cat despre Paturca ... O sa-si cante piesele de unul singur .. organizat ...

Fara jam sessionuri ...

Va salut !

Mai...Ce sa zic...Daca voi aveti curajul sa iesiti pe scena fara sa repetati indeajuns, sa nu va asteptati la aplauze furtunoase si laude pe forum. Pe mine nu m-ati distrat deloc, dar oricum venisem cu treaba in Mamou. Si daca plateam si bilet, acum as fi fost mult mai acid.

Bafta pe viitor si puneti mana si repetati!

Link to comment
Share on other sites

aoleu, taica, a fost nenorocire inteleg :)

si au mai fost prestatii din astea, ale altor trupe ? ca parca e prima despre care citesc, restul trupelor chiar se descurca cel putin onorabil ? :)

Ei, n-a fost chiar nenorocire, mai exageram si noi. :) Nu mi-a placut mie. Poate altii sunt de alta parere.

Despre restul trupelor, ceea ce pot sa-ti spun este ca incep sa cred ca multe dintre recenziile de concerte de pe RGC sunt foarte subiective. Sper sa ajung la mai multe concerte, totusi, daca vreau sa ma conving.

Link to comment
Share on other sites

problemele tehnice din mamou sunt ultra cunoscute...asta e

e printre putinele locuri undesunt invitate trupe tinere

s-ar putea investi cate ceva in scule mai performante...dar peste toate astea nimic nu scuza prestatia unei trupe...nu vrea sa fiu rau....macar anuntati in momentul in care se paturcizeaza:) treaba ca faceti jam si invitati oamenii sa se bage....parerea mea :)

luati ex concertele done,cyfer,old news,teamsters...multi altii...ei de ce se aud bine in aproape orice conditii????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

paturca ar tb sa aiba reality-show-ul lui:paturcccccca si sticla:pagini memorabile din prodigioasa cariera de sticlist fruntas a primului golan al tarii

jalnic omu...s-a degradat rau de cand l-am vazut ultima oara (acum vreun an)prin preoteasa si a venit la masa sa ma salute-ne stim dar el nu cred ca ma mai tine minte(deh-alcoolul e dusmanul neuronului) si cand i-am prezentat-o pe prietena mea i-a balosit toata mana de au apucat-o pe asta a mea greturile:)))))))))

oricum,eu o sa mai vin la cantari de-ale voastre....fara invitati surpriza:))))))) :)

Link to comment
Share on other sites

bai ce rau imi pare ca nu mi-a mers netu zilele astea...

ce-am pierdut.. ce discutii... ce mahala !!... :)

 

comentariile sunt de prisos.. imi pare rau ca la un moment dat m-am pierdut cu firea (justificabil pe moment).. dar pe de-o parte am invatat ceva pretios.. dar va spun maine sau poimaine...

 

nu zic ca nu mai cant in mamou.. doamne fereste... dar am sa am grija sa nu mai fiu (fim) atat de "bine" pregatiti :)

 

Stay strong brothers !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.