www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

JCM


Razvan S.
 Share

Recommended Posts

As dori va rog un mic ajutor prin postarea unor scheme de head-uri Marshall JCM 800 '87 sau alea din '72(kre parca erau mai agresive).

Sau puneti voi niste scheme(si aici ma refer sa nu isi bage nasu toti, numa cei care stiu), dar care sa se vada cat d cat decent, as avea nevoie ca am gasit cineva sa imi faca, probelma e ca nu stiu care; basically am nevoie de caldura lui Malmsteen si Uli Jon Roth.Poate postati scheme care eu nu le-am gasit, multumesc.

Edited by skarbu
Link to comment
Share on other sites

caldura aia vine din doze cu output foarte mic !!! In 72' nu erau JCM !!! Se faceau niste modele numite Major , de 200 W pe care canta Blackmore , acum folosite si de Frusciante de la Red Hot ! Cunosc pe cineva care si-a modificat un Major din 71' la aceeasi persoana care ii modifica si lui Blackmore , si mi-a explicat ca majoritatea headurilor care le vedem noi la chitaristi din anii 70-80 sunt modificate. Din pacate scheme nu sunt , caci daca ar fi nu ar mai exista Amp Doctors !

Link to comment
Share on other sites

hmm :) da sorry am vazut ca alea din 72 erau major( nu am fo atent)...nu deci problema este de schema, am gasit pe cineva care imi poate face si ceva hirbid sau mai special, diferit, numa daca as avea scheme mai concrete; ca gasesc numa dealea desenate cu pixu si scanate :) as vrea niste scheme bune de marshall JCM daca poate cineva sa posteze...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.