www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Metallica - Album nou


Guest Distorsed
 Share

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest domnul Rig
raman la parerea ca trebuiau sa se opreasca inainte de st.anger

imho trebuiau sa se opreasca la Kill 'Em All. Punku frate! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Oai... tocmai vroiam sa zic ca e totusi mai bun decat st anger. Dar m-am uitat pana la sfarsitu cantecului si am renuntat la astfel de declaratii. Pacat de ei. Ar trebui sa stie cand sa renunte...

Link to comment
Share on other sites

imho trebuiau sa se opreasca la Kill 'Em All. Punku frate! :)

 

 

 

Punk .... asta e stil de muzica

:)

 

 

Si kill'em all e punk ??? ..... :)

 

 

eu sunt de parere ca metallica trebuia sa se opreasca inainte de load si reload ... black a fost bun ( desi nu era stilul lor , dar se pare ca a aprins la public ), S&M a fost ceva inedit si a iesit foarte bine.

Parerea mea .... cel mai bun album al lor a fost Ride the Lightning ...

de fapt toata echipa s-a dus pe apa sambetei ...

james din betiv notoriu a devenit maicuta cu program de cateva ore

lars a renuntat la tablourile lui(si tobele de pe anger mi se par ca suna a ligheane intoarse)

kirk a inceput sa o lalaie ( desi am auzit ca e vina lu jamesc ca nu au avut solouri pe anger .. dar mai bine ca oricum e de ***)

trujilio( cum plm s-o scrie) .. e prea mult show .. oricum si jason era de *** ...

Declinul formatie a inceput , parerea mea, dupa moartea lui Kliff ... el tinea toata trupa unita si era si unul din cei mai buni basisti si acuma , chiar mort fiind e unu din cei mai buni.

Numai bine Kliff .. oriunde ai fi.

Edited by Ildest
Link to comment
Share on other sites

Punk .... asta e stil de muzica

:)

Si kill'em all e punk ??? ..... B)

Mersi Ildest :)

 

Ce sa zic parerea mea e ca dupa load a inceput sa suck treaba. Cu toate ca la inceput am criticat mult si load-ul.

Pt mine a fost o trupa de suflet Metallica si acum nici piesele vechi nu le mai ascult. Chestia aia cu Some kind of monster the video o fost nasoala tare. In loc sa ne arate ce trupa "model"ar trebui sa fie metallica ne-o zis ca da sunt niste betivani si niste tampiti care au nevoie de un psiholog sau ce naiba era ala care sa ii faca la ala program de lucru in studio. Fuck them.

:(:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

Nu e genu meu sa vad un topic sau un material despre metallica si sa nu ma bag.... :)

1. Cam aveti dreptate.... ar fi trebuit sa se opreasca la st.anger...adik inaintea lui... pentru ca din punctu meu de verere... in albumu` acela cred ca a fost o incercare de a atrage din nou pustanii sa asculte metallica...Problema e ca a atras ce public nu trebuia... am cunostiinte care poarta tricou cu St.Anger si habar nu au 10 melodii de la metallica...

2. Metallica n`a fost niciodata pank....d.p meu de verede... au oscilat intre speed si thrash metall

3. cine a zis k larz e pitic... o fi.. nu zick nu e... da bate la tobe bine.... Drums, Guitars and amps make chicks wild(suna km 60`s:()

oricum....sa asteptam un album nou bun de la metallica e ca si cum ai astepta..... cea mai buna si noua inventi dupa hartia igientica(the next best thing after toilet paper)

Edited by Wierdguy
Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Joo are all n00bz who cannot read between the lines. Kill 'Em All are influente da punk, normal ca nu e punk :) la fel ca primele doua albume Maiden DOH. Aia care zic ca trebuiau sa se opreasca inainte de St. Anger, ergo dupa Load si Reload, cre'ca mai asculta si un Kenny Rogers, altfel nu imi explic. Nu vreau sa par ca incerc sa fiu TRVKVLT, dar Metallica adevarata e aia din '80s.

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx
Joo are all n00bz who cannot read between the lines. Kill 'Em All are influente da punk, normal ca nu e punk :) la fel ca primele doua albume Maiden DOH. Aia care zic ca trebuiau sa se opreasca inainte de St. Anger, ergo dupa Load si Reload, cre'ca mai asculta si un Kenny Rogers, altfel nu imi explic. Nu vreau sa par ca incerc sa fiu TRVKVLT, dar Metallica adevarata e aia din '80s.

ca dovada ca metallica adevarata e aia din 80-s, ne uitam la lista lor de cantece care o canta live, si vedem ca 80% sunt din perioada aia :)

Link to comment
Share on other sites

Joo are all n00bz who cannot read between the lines. Kill 'Em All are influente da punk, normal ca nu e punk :) la fel ca primele doua albume Maiden DOH. Aia care zic ca trebuiau sa se opreasca inainte de St. Anger, ergo dupa Load si Reload, cre'ca mai asculta si un Kenny Rogers, altfel nu imi explic. Nu vreau sa par ca incerc sa fiu TRVKVLT, dar Metallica adevarata e aia din '80s.

 

si spune maestre , care sunt influentele alea punk ... ? nu de alta .. dar nu in fiecare zi auzi cum trupa ta de suflet ( pana in load) este aruncata in aceasi arena cu poate cel mai prost stil de rock( pe langa glam-metalul, dar draci pana si asta suna mai bine).

Nu sunt singuru care crede ca punkul = super incepatori la instrumente cu voci zbierate la agonie si cu versuri despre rebeliune politica si problemele societatii vazute si compuse din prisma unui nou-nascut.

 

PS .. lasa wiki deoparte .. ca aia scriu ca si-au cautat inspiratia si in trupe punk ... dar sincer eu nu vad nici o influenta. Si oricum si eu ascult clapton , santana , malmsteen, muzica clasica etc si totusi nu fac ce fac ei .. una e sa CAUTI inspiratie , alta e sa ai influente.

Edited by Ildest
Link to comment
Share on other sites

eu vad toata treaba asta altfel:sunt o noua(si mai nasoala) trupa...cu un sil diferit...care incearca sa faca altceva decat au facut pana acum multzi ani.nu ar trebui sa-i criticam...e adevarat ca oricine ar trebui sa stie cand sa se opreasca dar...asta e.eu ascult cu placere in continuare kill'em'all, and justice for all, master off puppets si ride the lightening si nu ma deranjeaza ca acum au luat-o [pe aratura...nu fitzi rautacioshi.v-am salutat si bafta la cantat in continuare(celor de pe forum)

Edited by dani
Link to comment
Share on other sites

Graveworm - Losing My Religion .. de aci tragem concluzia ca graveworm are influente de la REM ? .. mai verifica odata logica ... ca nu prea e buna.

sau .... citat de pe wiki

""Whiskey in the Jar" is a famous Irish traditional song about a highwayman (usually in the Cork and Kerry mountains), who is betrayed by his wife or lover. It is one of the most widely performed traditional Irish songs, and has been recorded by groups such as The Dubliners, The Pogues, Peter, Paul and Mary, The Highwaymen, the LeperKhanz, Roger Whittaker, the Poxy Boggards,and The Limeliters. It was also given a rock veneer by Irish rock band Thin Lizzy, with iconic lead singer Phil Lynott in 1973. Thin Lizzy's version has since been covered by U2, Pulp (1995), Smokie, Metallica (1998) and Belle & Sebastian (2006). Jerry Garcia of the Grateful Dead and David Grisman recorded a Bluegrass cover of this song together. Finnish band Eläkeläiset recorded a Humppa version called Humppamaratooni."

 

sa inteleg ca toti de aci au influente de irish .

Edited by Ildest
Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

@Ildest: Bine spus! panku si din punctu meu de vedere sukz... .... desigur... din aceleasi motive... si vocea lalaita... mi se scoala paru de pe spate when i hear how muchos it can suck...

@dani: metallica sa zicem ca nu au scos melodii foarte bune pe st.anger... da decat sa ascult pank... FRAN-TIC TIC TIC TIC TAC!!

@Ildest:[putzin offtopic]: vad ca`ti place topicu asta mult:D

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
ca dovada ca metallica adevarata e aia din 80-s, ne uitam la lista lor de cantece care o canta live, si vedem ca 80% sunt din perioada aia :)

:)

 

Bine spus! panku si din punctu meu de vedere sukz... .... desigur... din aceleasi motive... si vocea lalaita... mi se scoala paru de pe spate when i hear how muchos it can suck...

@dani: metallica sa zicem ca nu au scos melodii foarte bune pe st.anger... da decat sa ascult pank... FRAN-TIC TIC TIC TIC TAC!!

Iata viitorul graiului valah. :)

 

Problema este caci voi nu ati inteles punkul, si ca sa faceti asta trebuie sa va transpuneti in anii '70. In acea perioada, roacul devenise foaaaaarte plictisitor (pen'ca erau tot mai multe trupe de prog). Punkul este reactia la aceasta situatie si, evident, ia cealalta extrema: muzica foarte simpla care pune accentul pe mesaj si nu pe masturbarea la instrument. Voua va e usor sa ziceti cate si mai cate nazdravanii despre punk, dar voi nu traiati in anii '70 in Marea Britanie, pen'ca probabil daca ati fi vazut Sex Pistols sau The Clash live, a doua zi va faceati trupa. :(

 

Doi: thrash metalul de unde credeti ca are influente? Si daca nu crezi in Wikipedia, vezi documentarul acela celebru. Si mai luati si alta bibliografie cinematica.

 

Hai sa ne oprim cu aceasta polemica, pan'ce apare albumul. Eu pariez ca va fi un foarte mare scheisse.

Link to comment
Share on other sites

Guest danny_boy_weeeee

1. The new song este intradevar destul de idiot, dar the other new song suna totusi mai BINE decat st. anger. Cred k o sa fie un album destu de bunicel totusi

 

2. kill em all are inluente de punk! get over it!

 

3. load si reload au fost facut din riffuile lu kirk si daia nu mai suna deloc a metallica si consider k nu ar fii trebuit sa existe. St anger a fost de c***t melodia some kind of monster este destul de reusita ( ok e facuta in drop d mult prea simpla, fara solu, la la la. dar suna destul de bine)

 

 

thank you for suporting metallica through all the rough times and all the good times. METALLICA loves you!!!

 

ya right

Link to comment
Share on other sites

punkul = super incepatori la instrumente cu voci zbierate la agonie si cu versuri despre rebeliune politica si problemele societatii vazute si compuse din prisma unui nou-nascut.

Sorry, da' se vede ca n-ai ascultat Bad Religion, Rancid si inca cativa care chiar stiu sa faca muzica. Cat despre mesaj e adevarat ca Sex Pistols sunt niste cretini, dar nu ei reprezinta muzica punk!!! Sunt niste ratati fara nici un mesaj - they just do it for the money.

Revenind la subiect, pacat de Metallica, cu ei am inceput sa ascult rock :) , da' acum vai de capu lor... Eh, macar noi sa fim sanatosi! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy
:)

 

 

Iata viitorul graiului valah. :)

 

Problema este caci voi nu ati inteles punkul, si ca sa faceti asta trebuie sa va transpuneti in anii '70. In acea perioada, roacul devenise foaaaaarte plictisitor (pen'ca erau tot mai multe trupe de prog). Punkul este reactia la aceasta situatie si, evident, ia cealalta extrema: muzica foarte simpla care pune accentul pe mesaj si nu pe masturbarea la instrument. Voua va e usor sa ziceti cate si mai cate nazdravanii despre punk, dar voi nu traiati in anii '70 in Marea Britanie, pen'ca probabil daca ati fi vazut Sex Pistols sau The Clash live, a doua zi va faceati trupa. :)

 

Doi: thrash metalul de unde credeti ca are influente? Si daca nu crezi in Wikipedia, vezi documentarul acela celebru. Si mai luati si alta bibliografie cinematica.

 

Hai sa ne oprim cu aceasta polemica, pan'ce apare albumul. Eu pariez ca va fi un foarte mare scheisse.

 

am impreisa k nici u n`ai trait in anii 70` in marea britanie sa sti cat de mult it was uncool...

 

Daca presupune prin absurd ca ai trait in anii 70` in marea britanie sia scultai atunci pank.. si acum inca panc asculti.... e grav rau

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
Sorry, da' se vede ca n-ai ascultat Bad Religion, Rancid si inca cativa care chiar stiu sa faca muzica. Cat despre mesaj e adevarat ca Sex Pistols sunt niste cretini, dar nu ei reprezinta muzica punk!!! Sunt niste ratati fara nici un mesaj - they just do it for the money.

Um, Sex Pistols sunt una din primele trupe si una din cele mai bune ever. Iar mesajul este foarte clar aratat in documentarul ce l-am aratat mai sus.

 

@dumi: Normal ca n-am trait, dar crede-ma ca (cel putin in cazul asta) istoria nu te minte. Nu e greu sa te documentezi un pic - Wikipedia e gratis.

Link to comment
Share on other sites

Guest razvan_the mohawks

frate nu te pune nimeni sa asculti punk.e ca oricare altu un gen de muzica.daca nu implica asa multa tehnica instrumentala nu inseamna ca e muzica de ***.sunt multe trupe de punk care chiar stiu sa cante si au mesaj super tare.in principal in punk se pune accentul mai mult pe mesaj .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.