www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Inlocuitor Chitara!


calin96
 Share

Recommended Posts

Daca in decursul unei ore te-ai si razgandit pe alt model, cat crezi ca o sa te tina o chitara ieftina din magazin pana o sa vrei alta? Daca o iei second si te razgandesti, macar nu iesi in pierdere.

 

Nu e nicio o diferenta dintre o chitara second hand cantata cateva ore pe zi de un om vs. o chitara noua cantata cateva ore pe zi de diferiti oameni, intr-un magazin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

uite o comparatie interesanta - ibanez grg170 dx nou vs ibanez s320 / s421 sau rg321 / 421 second ...as fugi oricand de grg170 pe cand s sau rg nu sunt chiar topoare rele

toata "teama" de chitari second vine din faptul ca nu sti prea bine la ce sa te uiti - du-te in magazin si pune mana pe unul din modelele de care ti-am zis si sigur o sa vezi diferenta intre gio si astea; second le gasesti la pretul unui gio nou sau chiar sub 

 

eu iti zic de ibanez deoarece m-am jucat cu toate modelele de care ti-am zis mai sus,inclusiv gio si am vazut diferenta,dar si alte firme ofera chitari bune in gama asta de pret

Link to comment
Share on other sites

Nu mai dau bani pe o chitara noua, cat traiesc.

SH, le iei la 50%-60% fata de pretul din magazin, si asta cand sunt in stare foarte buna.

Am vazut aici chitare de colectie, ce se vand mult mai scump in afara, la preturi foarte mici 
(fata de cel din magazin, e-bay etc).

Important e sa o testezi inainte, ca sa vezi daca e confortabila (cel mai important) si ca partile mecanice/electrice sa fie in stare buna..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.