www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Randall Rg13


boondak
 Share

Recommended Posts

pe youtube l/am testat si eu. mie mi se pare o solutie practica pentru situatiile in care nu ai posibilitatea sa cari un rig complet.cabsim/ul mi se pare destul de ok, faptul da se pot alimenta alte pedale, iesirea aia directa pentru boxa, fx loop, boost...face destul de multe pentru 200 de E

Link to comment
Share on other sites

Pai normal ca asa este, banii in proiectarea preamplificatorului au fost bagati la un moment dat, acum e simplu sa cauti doar sa il adaptezi la difeite aplicatii. Nu spun ca e rau, si eu as face la fel. Ideea mi se pare foarte buna, nu prea sunt deloc de acord cu shared eq-ul pe clean si drive, nu prea ai cum sa impaci corect si capra si varza, asta in cazul in care chiar vrei 3 tonuri separate. Pentru pretullui ofera multe, tonul nu m-a convins 100%, prefer sa dau banii pe un AMT SS11 de exemplu, e mult mai aproape de ce imi doresc eu si este si mai compact.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Abia l-am primit, suna beton pentru o jucarie asa mica, din experienta pot spune ca suna cel mai apropiat de un amp pe lampa.

Direct in cabinet 2x12 suna chiar tare pentru un watt ....am incercat si in fata ampului (Mesa), trebuie umblat la inalte dar iese ce trebuie cu un pic de rabdare...in return suna mai incet si trebuie butonat.

Fata de AMT suna mai bine.

Ce mai, m-a cucerit! Buna scula!

Bravo Randall!

 

No'Rock!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.