www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

AGILE, chitarile agile!!


pixy
 Share

Recommended Posts

pentru 250$ sigur ca merita.

in reviewuri in loc sa fie comparate cu epiuri sau ceva similar oamenii bat inspre gibson. cred ca exagereaza insa se pare ca sunt un fel de best buy. singurul distribuitor de care stiu eu este http://www.rondomusic.net

din pacate tipii nu trimt in romania. am avut o tentativa pe la inceputul lunii sa cumpar dar probleme neprevazute m-au impiedicat si ma vor impiedica ceva timp de acum incolo. in principiu e nevoie de un intermediar ce sa cumpere din state si apoi sa vina/trimita in romania.

 

sunt tentante datorita calitatii constructiei si nu neaparat al calitatii intregului produs. cum bine zicea cearny odata : sunt bune de project guitar. adica cu o suma minima de bani poti obtine o chitara cu care chiar sa nu iti fie frica sa apari pe scena/inregistrezi.

 

harmony central are ceva reviewuri la agile si per total cumparatorii sunt entuziasmati de ele. similar mai sunt posesori si pe forumul http://ultimate-guitar.com si iarasi si acolo feedbackul este cat se poate de pozitiv.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hmm, chiar interesant, atzi testat careva o chitara d-asta?

 

Arata bine shi au specificatii bune adica la 320$ itzi da "GHS strings (10-46)", "bone nut(A pre-cut graphite nut is also included in the bag with the trus rod adjuster for those who prefer graphite)", "Alnico humbuckers", "Grover tuners" shi cica "Frets are individually hand filed".

 

Epiphonu` G 400 Vintage a meu costa 365Eu pe net shi o venit cu ceva sarme de corzi shi pragus din plastic.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.