www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

antimahmureala


Thrall
 Share

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest cooasha

un suc de lamaie (nu fanta sau alte prostii, lamaie stoarsa ma refer), cu putin zahar si foarte rece.....dupa ce se bea o cana sau 2, cu 2 antinevralgice, se poate bea o cafea rece sau calduta (nu fierbinte)......dupa 10 minute poti sa mergi si la serviciu...

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Mai stiam asa pe careva, nene Ninjacule; i-am zis, odata, cand ieream si io cel intler...imper...in-ter-pe-lat ca ceea ca diferentiaza omul de animal iaste capacitatea de a se betivi la orice ora din zi si ca ceea ce diferentiaza romanul de restu' lumii ie faptu' ca lui nu-i trebuie pretext. Din putu' gandirii chiperiene...

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx
Cat mai multa apa intai de toate :) Dup-aia, in functie de posibilitati, cafea tare si antinevralgic.

eu zic ca daca ai baut peste 2l de vin rosu, nu e cazu apa :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Razvain

Metoda de a preveni mahmureala:

Dupa ce ai terminat de baut (amuzant, nu?!), beti multa apa rece, sa echivaleze cantitatea de apa pe care organismul ar cere-o a doua zi.

La mine functioneaza mereu.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Bumbacel are idei putine, da fixe: Bluz si vodka buna!

 

LE: O facut nebunu 2100 de posturi :)

Edited by MrJackson
Link to comment
Share on other sites

N-o pe bune ca-i adevarata faza...indicat este sa bei un paharel din ce ai servit cu o seara inainte cand te trezesti...daca bei apa prin reactzi reversibila a alcoolului cu ce mai este in stomac te imbeti mai tare...m-am exprimat ca tzaranul dar asa e...garantat...

:) :) :)

Daca ai baut din mai multe, cred ca te imbeti la loc :(. Ce topic useless

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Da esti. Cum plm sa te imbeti la loc ? Esti MS Word sa poti sa dai undo sau cum? Bre, terminati cu prostiile... Procesarea alcoolului de catre ficat necesita foarte multa apa, motiv pentru care corpu se deshidrateaza si intervine acea mahmureala. D-aia e indicat sa bei multe lichide a doua zi.

Link to comment
Share on other sites

Da esti. Cum plm sa te imbeti la loc ? Esti MS Word sa poti sa dai undo sau cum? Bre, terminati cu prostiile... Procesarea alcoolului de catre ficat necesita foarte multa apa, motiv pentru care corpu se deshidrateaza si intervine acea mahmureala. D-aia e indicat sa bei multe lichide a doua zi.

 

 

Eu n-am zis sa te inbeti la loc...am zis doar sa iei o gura din beutura din seara trecuta si apoi sa revii la restul leacurilor traditionale...bre' asta mi-a spus profa de chimie anul trecut si mi-a aratat si pe hartie cum vine treaba...nah medicina si chimia nu-i chiar acelasi lucra dar ma rog...fiecare face ce vrea...

 

 

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.