www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

imi dati un sfat please :)


Guest cdaugustin
 Share

Recommended Posts

Guest cdaugustin

Salut,

 

Am ocazia sa imi cumpar o chitara din state. am cam 250$ pentru trebusoara asta si m-ar interesa ceva cu punte fixa (totusi daca exista o varianta tare cu tremolo care nu se dezacordeaza e ok si aia, dar as prefera puntea fixa). Eu am gasit un Ibanez RG321 dar e facut prin korea parca si cica asta ar fi naspa.

Astept parerile voastre. )

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

pai... tu poti sa iti iei din afara o chitara cu 250 $, dar pana in rom, mai platesti si transportul, si vama :) (cam 100$, daca nu ma insel - depinde de unde iei).

Oricum, ai putea sa vbesti cu NiNjA, cred ca te poate ajuta :). (asta in caz c vrei sa iti iei ceva din afara).

Sau, ai mai putea sa incerci la muzica... la proguitar... sau la ceilalti.

Succes :)

Link to comment
Share on other sites

Agile

Rondo Music

 

http://www.rondomusic.net/electricguitar-ss4.html

 

Mahon , Les Paul , Tune o Matic

(eventual le schimbi dozele cu niste seymour duncan frumoase putin mai incolo )

 

Can't get any better :)

Vezi si reviewurile pe harmony central.

PS: Incearca sa iei un model care sa fie minim A-2500. Chitarele alea sunt absolut superbe pentru cat costa.

Link to comment
Share on other sites

Guest cdaugustin

Salut,

 

Am uitat sa precizez ca chitara o cumpara un prieten de-al meu (deci poate verifica daca e in stare buna, ideea e ca nu mai platesc transportul si poate scap si de taxe vamale)

 

Din cauza asta intrebam de 250$ :) deci si ibanezu e super ok :). Alte sugestii poate mai sunt...

Link to comment
Share on other sites

la musiciansfriend sunt 3 pagini cu chitari intre 200 si 300$. Baga un ochi aici :

 

http://www.musiciansfriend.com/srs7/g=guit...0&c=6241&page=1

 

Uita-te la ESP si la Schecter, desi si eu cred ca Ibanez RG321 e cea mai buna varianta. Eu am avut modelul vechi, cu corp din basswood si dose Powersounds si nici ala nu era rau deloc. In curand o sa am modelul nou (mi-l aduce cineva din Germania) si iti dai seama ca mor de nerabdare. Totusi, s-ar putea sa fiu subiectiv, mai cere si alte pareri. Pe a mea ti-am spus-o !

Link to comment
Share on other sites

Guest cdaugustin

Salut,

 

vroiam sa mai adaug ca daca gasesc ceva decent la cineva de vanzare in 250$ (second dar ar trebui sa fie mai bun decat ibanezul ala rg321 nou) il cumpar de aici.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.