www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Proiect Trupa Cover Electro-Acoustic


Borsec
 Share

Recommended Posts

Salut,

As dori sa pun bazele unei trupe de coveruri piese celebre (poate si piese proprii) refacute cu sound electro-acoustic.

Obiectiv - cluburi mai linistite, poate evenimente , in viitor.

 

Repet, acustic linistit, fara metale grele, gajaieli, gafaieli, gemete, racnete de lupta in microfon, acrobatii pe scena, decibeli in exces.

 

Am aproape 35 ani, familie, copii, servici (cu toate avantajele si dezavantajele lui, raportate la muzica).

Cant (modest, dar cred suficient pentru niste coveruri domestice) cu chitara, pianul, basul, voce.

Am situatie financiara decenta, dar stabila, imi pot permite scule, pot suporta cheltuieli, la nevoie, fara probleme.

 

 

Caut oameni maturi (peste 30-35 ani, familii, servici), cu placere de cantat, fara stres, fara aere si aspiratii de vedete rock, care sa vrea sa cante de placere.

Daca sunt doritori, va rog sa imi lasati cateva randuri in privat.

 

Componenta posibila : voce, bas, clapa, chitara acustica, chitara electrica, percutie, om de sunet si lumini.

 

Ca sound, doresc sa producem ceva gen :

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=yHAX9__f1WM

Edited by Borsec
Link to comment
Share on other sites

Deoarece am primit mai multe propuneri cu diverse instrumente, propun piesele de mai jos pentru studiu.

Pregatiti-le cu ce vreti si o sa stabilim un loc sa ne vedem sa le punem cap la cap.

 

Asadar :

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=42Ajx976s7s

 

 

 

 

 

Ati inteles ideea.

Edited by Borsec
Link to comment
Share on other sites

mmmm, pai nu faci bine cum faci, spune si tu asa: sunt X-lescu, cant la..., si vreau sa fac....., caut: basist, flasnetist, etc.. , am/nu am sala, altfel, umpli casuta de mail cu "rockeri" si pe tine de nervi.

parerea mea..

p.s. l-am mai sfatuit pe un coleg forumist, nu mai puneti clipuri cu trupe de afara pentru ca oamenii aia suna intr-un fel anume si pe multi de p'aici ii sperie treaba asta, si pentru un casting sau ce faceti voi in prima faza, 1-2 piese sunt mai mult decat suficiente, vorba aia, decat mult si bine, mai bine putin si prost.. :respect:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.