www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jackson Js32T Kelly


AntivianCrow
 Share

Recommended Posts

Ma gandeam sa imi iau un jackson kelly js32t si sa schimb dozele cu ceva mai ca lumea. Intrebarea mea este: ce doze sa imi pun ? Eu ma gândeam sa imi pun niste seymour duncan distortions la bridge si sa las dozele din fabrica la neck pentru celan... voi ce ziceti? Ce doze sa imi pun ?

(De obicei Cânt heavy metal si death metal)

Multumesc anticipat :D

Link to comment
Share on other sites

eu iti recomand sa stai cu dozele alea mult si bine, mai ales daca esti pe chestii heavy. Daca sunt doze ieftine si cu output mare, vor suna de-ti vor rupe capu' pe metale, chiar mai bine decat prestigioasele SD pe care le cauti acum. Nu fa greseala sa crezi ca dozele stock sunt nasoale si ca daca-ti iei o chitara ieftina dar ii pui doze "de firma" o faci mai buna. E un alt mit extrem de prost. Pt blues/jazz/etc. se cauta zeci de variatii de doze care intr-adevar pot sau nu sa te satisfaca, insa pe metal iti spun, lasa-le asa. Daca nu ma crezi, da-mi le sa-ti fac o proba si te convingi :)

Link to comment
Share on other sites

eu am js30 si imi rup capul in fiecare seara :)) sunt foarte bune pentru trash, death, black si cam orice metal cu un sunet mai de underground

se poate si pe clean dar la mine se aude cam slab mi-ul subtire (e ciudat ca se aude mult mai tare cand dau cu pana de jos in sus indiferent de forta)

Edited by andruºcaiepuraº
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.