www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Surprisa de craciun


Musaro Adriano
 Share

Recommended Posts

Salut baieti fiind membru nou mam uitat la multi dintre linkuri spre you tube sfatuiti de voi. Imi permit si eu acuma sa (pentru cine nul cunoaste este surprisa mea de craciun...am scapat usor, eh,eh.) sa va trimit spre un personaj care cu Siguranta (cu S mare) merita ascultat si vazut (un techinc excelent brasilian) GUSTAVO GUERRA.

Intrati pe you tube si dati in cautare numele lui. Cu siguranta nu o sa va desamageste!! Visionare placuta.

PS. de data acesta astept parerile!!

Link to comment
Share on other sites

Guest ArkANGEL

Am vazut clipurile lui pe youtube si pare sa fie destul de respectat de alte comunitati de chitaristi.

Are si cateva tutoriale care din pacate sunt in portugheza si sunt greu accesibile celor care nu cunosc limba :)

http://youtube.com/watch?v=nDTzeEiXA7c

 

Pe langa coverurile de mai sus interesant mi se pare si fragmentul asta cu Paul Gilbert. Nu cred ca oricine poate ajunge partener la o clinica de-a lui!

http://youtube.com/watch?v=e-yV1I7UxlQ

 

Adriano te rog sa continui cu prezentarea a diversi chitaristi!

Link to comment
Share on other sites

You welcome!!

Cosu ai ca portugheza semena cu italiena care semena cu romana...si oricum vorbeste de chitara, nu te cred ca nu ai inteles ce zicea (in particolar unde vorbeste de sweep a la malmsteen..si tu cu fata ta.. Lupu batran esti frate!!!)

O sa mai presentam!! Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.