www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

intrebare despre o chitara


comanel
 Share

Recommended Posts

Am fost acum vreo 3 zile in fuga pe la muzica sa-mi iau un set de corzi.. si la Zapada am vazut o copie de jem7wh la 9 sau 10 milioane.. nu mai stiu exact cat era.. pe headstock am vazut ceva de genul "spyder" sau "spider".. whatever...

 

A pus cineva mana pe chitara aia? Ca ma gandesc sa o iau, sa-i pun doze si floyd... intreb pt ca nu mai sunt in bucuresti pana in ianuarie.. si ma mananca palmele sa o iau, sau sa iau ceva asemanator :)

 

Numai bine.. astept un feedback.. !

Link to comment
Share on other sites

oki atunci... dati o idee de un corp de jem.. adica de unde il pot lua / cine mi-l poate face.. am un griff de ibanez rg acasa dintr-un alt experiment esuat.. cine stie.. poate pun de o chitara

Acum am inteles care e poanta :)

Eu nu stiu ce sa zic. Oricum iti urez bafta in gasirea/facerea unei copii de jem :)

Link to comment
Share on other sites

Ca tot veni vorba de Zapada, am vazut la el zilele astea un "fender" la 1200 ron. Ce mi s'a parut interesant este sigla fender, care se vede de departe ca e sticker (adica se vede marginea dreptunghiulara din cauza jegului).

 

Edit : nu cred ca scrie nik sub aia.

- nici macar nu avea forma corecta ...

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest anghelescu
cum ar fi jem cu 2 manere??? aia da scula:) :) strict la subiect..cred ca e o alta pacaleala a lui zapada chitara asta

hmmm...iti inchipui ce bine dai cu ea cand o tii de amandoua manerele? :) (in cazu in care sunt unu langa altu.)

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

ca sa il lamurim pe om odata si pentru totdeauna apropos de chitarile spider (sau spyder, dracu sa le pieptane), nici n-a trebuit sa pun mana pe una ca sa vad ca sunt efectiv strambe si dau impresia ca o sa se dezmembreze tot hardware-u daca indraznesti cumva sa le folosesti. Unde mai pui ca sunt hidoase? a vazut-o careva p-aia cu headstock aproximativ rotund?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.