www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Head de bass... ce sa-mi iau?


Qman
 Share

Recommended Posts

Vreau sa-mi iau un head de bass. Buget.. 300-350 euro.... Am un cabinet Hartke de 400 la care tre sa lipesc o capatana sa pot canta si io ca omu. Pendulez ca scula lui Foucault intre: Warwick ProFet 3.2, HARTKE 2500, ASHDOWN MAG 300R, Gallien Krueger Backline 600... si ce-o mai fi. In general caut un sunet curat si cu percusiv. Dintre toate astea nu am reusit decat sa probez un Hartke 2500 in rest numai din cititelea. Daka poa sa ma ajute cineva cu un sfat.... merci anticipat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Am vazut la Grosmann Music Store un head Hartche2000 de 200W. Treci pe acolo ca mai e.

Hartche2000 ( probabil ai vrut sa scrii Hartke !) nu prea se mai fabrica de multi ani! Nu puneti la socoteala ce spun unii de pe forum, ori sunt neaveniti, ori au ceva interese! Si nu un ultimul rand, nu aveti incredere in d-l G! Masluieste totul!

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
avand in vedere faptul ca de o perioada Cristi Grosu nu mai activeaza pe acest forum ,mi se pare putin deplasata acuzatia userului jack la adresa unui om care nu isi poate sustine punctul de vedere.

 

ca sa citez din folclorul american: "You don't know jack!" :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest BeeBoo

Eu am un cabinet Hartke 2500 si 2 cuburi (tot Hartke ) 4 x 10 , si 1x 15.

Sunt super multumit de sunet. Curat si clar, chiar daca merg cu volumul la maxim.

Nu sunt de lasat nici Warwick-ul nici GK , dar eu am mers pe mana compatibilitatii. Hartke 2500 are compatibilitate maxima cu cabinetele Hartke.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.