www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Descopera Romania


Victor
 Share

Recommended Posts

da ce ma, Ateneul de la Suceava de ce nu l-au trecut acolo?

si Turnul Chindiei de la Brasov?

asta e discriminare....

:)

 

ba, la cati idioti sunt in tara asta, nu ma mai mira nimic....

astept in continuare copilul ala care cu candoare spune "Dar regele e gol"..... si-i trezeste pe toti....

e trist fratzilor, e trist....

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Ca sa-l citez pe domn' premar (Anton Lungu, nu Vanghelie): ,,Aceasta-i o minciuna frustrata!" Asa i-ar fi zis autorului...Don't be too rough on them: reporteri amatori...

Edited by Chiperion
Link to comment
Share on other sites

Bah eu stiam ca ziaristii din Romania sunt in genere niste oameni destul de stupizi, dar chiar in halul asta nu ma asteptam...

 

Va dati seama cati prosti inseamna ca sunt in redactia aia, ca un articol mai trece si pe la corector, si pe la ala care face ziarul pe calculator, si pe la redactoru sef pana sa se publice...

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar este vorba despre ziarul Compact de azi. Dupa discutiipe mail cu Redactorul lor Sef, Dl Horia Ghibutiu, am ajuns la concluzia ca in parte si eu am fost insuficient informat. Obiectivul turistic despre care vorbeste articolul exista in Timisoara. Dilema si implicit valul meu de critici vine di faptul ca desi articolul vorbeste in mod corect despre un castel al Huniazilor din Timisoara, in poza apare cel din Hunedoara. Si ei sunt varza, dar si eu. :)

 

Mea HALF culpa !

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Eh! Iancu de Hunedoara, Iancu de Timisoara, ce mi-e una, ce mi-e alta...Mea culpa si io, pen' ca stiam numa' de ala la care-am mers...

Link to comment
Share on other sites

Si eu la fel. Am avut cantare la Hunedoara acum o luna. Din pacate am vazut castelul doar pe afara, pentru ca se filma INCA un film cu vampiri american in castel. Oare cand pana mea se satura astia ???

Insa pe indicatorul de la intrarea in oras scrie Castelul Huniazilor, nu Castelul Corvinilor. Ma rog...

Insa nu mi se pare acceptabil ca cineva care scrie o rubrica care se cheama "Descopera Romania" sa ia informatii de pe net si sa le tranteasca acolo (pentru ca asa au facut, omul mi-a trimis pe mail linkurile cu cele 3 surse ale lui).

Link to comment
Share on other sites

intr-adevar exista castelu huniazilor in timisoara care acum este muzeul banatului are 2 felinare in fatza cu "timisoara primul oras iluminat electric" etc.. dar pe urma o da in altele cu turle romantice.. a luat foc a fost restaurat.. sala cavalerilor, turnul capistrano.. fantana de 30 de metrii.. astea toate se afla la castelul corvinestiilor din hunedoara.. geez.. greu cu geografia asta for fucks sake :)

Edited by Sylviu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.