www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Montare Bridge Fix La Aria Excel


hemmy
 Share

Recommended Posts

un prieten are o chitara aria excel series, la care ii place mult griful, dar din pacate floydul ii da mari batai de cap chitara nu sta acordata, cand a venit cu ea am observat ca absolut toate suruburille erau terminate stranse peste masura si cu capetele imbus duse, plus toata instalatia montata din fabrica 3 mm intr-o parte astfel incat coarda mi subtire statea pe marginea tastierei am stabilit sa inlaturam floydul si sa punem un bridge de strat care sa stea blocat,cavitatea de la floyd am umplut-o cu bucati din lemn de tei si apoi sa nu se vada am facut din plastic negru un capac care sa acopere operatia, am mai facut o nivelare la taste si la doza de bridge o rama noua, chitara suna bine imi place ca are si split coil, initial dozele erau montate invers cu polii ajustabili spre exterior, actiune joasa sub 2 mm la tasta 12 post-10272-0-62969800-1397329409_thumb.jpg post-10272-0-47162300-1397329435_thumb.jpg post-10272-0-41011200-1397329450_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.