www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stimultan III - creeaza-ti propriul festival


Guest miriapod
 Share

Recommended Posts

Guest miriapod

A treia editie a Stimultan - Stimultan International Edition va avea loc in iulie, iar concertele se vor intinde de data aceasta pe doua zile. Stimultan isi propune sa devina festivalul care vorbeste cel mai bine despre Bucuresti si sa se alature altor mari festivaluri din zona, cum ar fi Sziget, Exit, Open'er. (via)

 

aveti ocazia sa votati la stimultan.ro pe cine vreti sa vedeti pe scena, locatia festivalului si bauturile preferate.

 

sa vedem parerile si optiunile voastre :)

 

initiativa unui festival atat de mare, cu genuri asa diverse e unica in tara cred, asa ca succes organizatorilor

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Chiperion

N-ar fi rau deloc, desi nu ma prea atrag roacherii straineji care-ar hi sa vie...Ei, oricum, initiativa e laudabila, iar baiatu' le-a completat formularul.

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

ba las ca tragi si tu de tine :) , ce eu n-am fost la deftones (si nici makr nu-s fan) cu o seara inainte de bac :) am venit la 5dim acasa si dp aia la romana oral (la costum aranjat) la 7dim :)

Link to comment
Share on other sites

yep same here.. de fapt alea imi sunau cel mai cunoscut dintre toate..

 

la electro romanesc marturisesc k am votat la intamplare :)

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

heh si eu, doar cu pj harvey in loc de incubus :)

@sylviu daca nu cunosti artistii, se poate sa avansezi in formular si fara sa completezi

Link to comment
Share on other sites

Ba, daca vin DJ Shadow si Sixtoo, io clar m-am dus pe p**a cu facultate cu tot :)

 

Acuma sincer as fi votat Mogwai si PJ Harvey, dar nu cred ca se gaseste public pentru ei in Ro... Pe cand Muse Incubus si Slipknot is mai cunoscuti, nu risca sa ramana (multe) locuri libere.

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

Frate, da metal nu mai asculta lumea ? o.O

se asculta, dar nu era de votat acolo :), si da si eu am votat Incubus/Muse/Slipknot din motive ca nu era nimic din ce vroiam eu acolo :)

Edited by seraphx
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Ce vrei mai metal ca Muse mah Jacsoane? :)

 

Hmmm... da! :)

 

 

LE: va las pe voi cu festivalele astea dubioase... io ma duc sa ma votez la Sziget :)

Edited by MrJackson
Link to comment
Share on other sites

parerea mea e ca singura muzica non-mtv si decenta de acolo e cea de la hip-hop. si de la electro. parerea mea. anu trecut tot la hip-hop mam dus (imi era platit beletu de unu de se ducea la roc). deh. nu mai place metalu :))

Edited by h00k
Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Eu cica Muse/Arctic Monkeys/PJ Harvey (desi ultima n-am ascultat ever), iar la alea romanesti nr.1 = FIRMA! Am evitat cu tot dinadinsul sa votez Trooper. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Ba da chiar vorba lu Jackson .... da astia de MUZICA nu au auzit ?? Ca ba aia ca nush ce .. ca ailalti ca nush ce fac ei ... cel mai simplu , aduci o trupa gen ACDC si se simte toata lumea ok ( cel putin asa ar trebui ) ...

:) AC/DC se asculta acu' o suta de ani. Jeez, get out of the dark ages. MUSE! :)

Link to comment
Share on other sites

:) AC/DC se asculta acu' o suta de ani. Jeez, get out of the dark ages. MUSE! :)

:) era un user , comanel parca , care avea o semnatura misto care se potriveste acuma perfect !!

Da na , tre sa fie cretzari ca sa fie ei pe TREND . Sa asculte ce e la moda. BAAAAA, si VIVALDI se asculta acu 100 de ani si , nu se mai asculta acuma ? Si Johnson se asculta acu vreo 60 si ? Da na , noi suntem in epoca intuncata , noi nu stim decat ce ni se da .

M-am referit la ACDC nu ca gen de muzica , ci ca gen de spectacol . Poa sa fie si U2 , si Red Hot , Bon Jovi si orice trupa MARE care face show , care canta bine si simplu in acelasi timp , si care place la tot omu. Si Aguilera daca vine cu DR. John :( !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Spectacolul AC/DC e acelasi de 2 milenii: Brian Johnson se plimba cu un mers sacadat si "canta", Angus Young face mersul ala ciudat si ceilalti stau pe loc. :) Roc, frate! Acuma Muse nu mi se pare chiar cea mai trendy trupa din lume, dar in mod cert ca la un festival pentru tineri ce se desfasoara in anul 2007 o sa vina o trupa mai in voga (de tineri) si nu niste dinozauri. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.