www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Roland Cube 20Xl


 Share

Recommended Posts

Sintetizez aici ce ti-am spus pe privat discutand despre Cube 15X pe care il am eu (si vreau sa-l vand :D)

 

1. Personal n-as da atatia bani pe 20XL nou, l-as cauta cel mult second.

2. Daca il iei pentru efecte nu stiu daca e cea mai buna solutie. Daca esti incepator, in locul tau as merge pe un combo second + un procesor mai ieftin sau un minim de pedale.

3. E un combo orientat mai spre metal, daca vrei sa canti blues/rock sau chestii mai moi, nu-i chiar cea mai buna alegere.

4. In rest, prin comparatie cu alte combo-uri de valori apropiate care mi-au trecut prin mana, eu am fost multumit de fratele mai mic (Cube 15X), ba chiar l-am preferat in locul altor cuburi.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

daca esti interesat de acest combo, ti-l recomand... si daca vrei ,am eu unul identic impecabil pe care ti-l pot vinde la 400 ronM-am apucat de bass si as dori sa-mi iau unul pt asa ceva.Comboul meu a stat doar in casa ... nici nu are rost sa pun vreo poza cu el pt ca este la fel ca cel din linkul tau ... O sa fi incintat de cum suna si cite efecte faine are! Bafta si numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.