www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Cauta Evenimente Live


Velicu Radu

Recommended Posts

Salut. In ultima vreme am stagnat cu trupa din lipsa de evenimente si a "scenei" foarte mici din Brasov si ne este tare dor de o cantare . Prin urmare prin intermediul acestui site apelez la d-voastra. Cautam colaborari in tara pentru evenimente live. Suntem deschisi la orice fel de propunere sau locatie .

Ce putem face noi? Un repertoriu de 30-40 minute alternativ post-rock

Atesez un link pe sound cloud cu o parte din piese. Multumesc pentru atentie!

Link to comment
Share on other sites

Salut. Iti pot recomanda sa incerci sa contactezi Club PH Ploiesti https://www.facebook.com/profile.php?id=100004625432831&fref=ts . Au date de contact, desi cred ca cel mai bine ar fi sa incerci sa le dai un mesaj direct pe facebook. Ar mai fi Jazz Caffe pe care ii gasesti la adresa asta https://www.facebook.com/pages/Jazz-Cafe/102904036433111 . In ceea ce priveste disponibilitatea celor 2 localuri de a gazdui evenimente live, stiu ca Club PH are seara de rap, de rock, de metal, de open mic; Jazz am vazut de curand ca are sambata un nenea care canta live si stiu ca in trecut au avut concerte cu trupe de rock.

 

Nota bene : daca veniti in Ploiesti, va pot oferi cazare gratis.

Link to comment
Share on other sites

Salut si multumesc foarte mult pentru raspunsul prompt. :respect:. O sa iau legatura cu unul dintre cluburi. Din ce am vazut de pe facebook Club Ph pare mai promitator pentru o seara de rock. De asemnea daca tot suntem la subiectul Ploiesti am cauta si o trupa locala pentru aceasta cantare. Am putea sa ne asociem cu niste amici din Brasov dar cred ca ar fi mai eficient sa colaboram cu o trupa locala. Promit sa intorc favorul. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Sunt 2 trupe in Prahova : una de thrashdjentsymphonicdeathpower metal (nici ei nu stiu exact ce canta, dar stiu ca nu se pupa cu ce aveti voi) si una de rock care il are ca front man pe omul asta

http://www.youtube.com/watch?v=PqXag6JPfJw

, deci ai grija la ce iti doresti :) Cazarea se extinde si pentru a doua trupa daca e nevoie. Cu echipamentele se poate sa fie mai trist pentru ca astia se tot roaga de diversi oameni cand vine vorba de concerte sa le imprumute statii si altele. Dar sa vorbesti cu ei mai intai si vedem detaliile pe urma.

 

Edit : Am uitat de https://www.facebook.com/clubextasy?ref=br_rs Club Extasy sau "La Tony", unde patron este https://www.facebook.com/SisQoxtc?fref=ts

Edited by Capitanul_Nam
Link to comment
Share on other sites

Ce nu ti-a spus Capitanul e ca in Ploiesti nu prea se castiga din asta, cel putin in cluburile de mai sus care sunt destul de underground (mai ales Club PH si Tony). Adica daca te astepti sa suni la ei si sa discuti cu un manager termenii contractului asa cum ai vazut in filme, s-ar putea sa ai o mica surpriza :D Intamplarea face ca ii cunosc personal pe patronii tuturor locatiilor de mai sus si cam stiu cum se pune problema.

Acum depinde daca vreti sa cantati de dragul scenei sau daca vreti sa si castigati din asta. Si mai ales, depinde si cat de buni sunteti.

 

Oricum ca si parere personala, Brasovul mi se pare mult mai atractiv din punctul asta de vedere decat Ploiestiul.

 

Iar daca tot iti pui problema de venit si cantat in Ploiesti, de ce nu te duci in Bucuresti, ca acolo chiar ai de unde alege cluburi?

 

Bafta!

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Mutu" a si platit pentru concertele unor trupe care nu sunt celebre. Nu vorbesc de sume fantasmagorice, dar drumul si ceva consumatie a acoperit. Legat de Moraru, motoristul nebun care detine Jazz, e bipolar asa ca ai sanse 50-50 sa arunce cu milioane sau sa iti dea un sut. La Tony da, e cea mai trista situatie : nu echipament, nu scena, nu plata, dar merita incercat.

Sam, eu i-am spus ce stiu de prin zona asta a tarii. Daca vine cineva din Bucuresti si le face o oferta, cred ca vor obtine audienta mai mare si mai multi bani. Ar fi chiar frumos un mini turneu de weekend cu sambata spectacol in Bucuresti, duminica in Ploiesti.

Si am uitat localul favorit din Ploiesti, si anume Valhalla http://www.clubvalhalla.ro/ unde nenea Stutu e extrem de simpatic si saritor, deci daca o sa fie vreunu care plateste din toti enumerati, cred ca el ar fi.

Link to comment
Share on other sites

idea unui mini turneu o aveam si eu. Incerc sa gasesc si ceva la bucuresti ca sa avem o plimbare de weekend. Cerintele mele ar fi sa ne acoperim macar benzina. Cu supliment de mancare si bautura . De cantat pot sa zic ca nu suntem varza . Acele inregistrari sunt live in timpul unei repetitii. Cam asa ceva putem scoate si live, recent chiar mai bine...

Link to comment
Share on other sites

@Capitanul_Nam: E corect ce spui dar a se face distinctie intre:

1. banii care se strang din bilete si care intr-adevar ajung la trupa dar sunt foarte putini: 5 ron * 50 oameni = 250 ron, ca mai mult nu prea incap in niciuna din locatiile astea, poate doar la Valhalla. Si oricum dupa cum stii nu se inghesuie lumea sa plateasca bilet la o trupa necunoscuta.

2. banii pe care ii scoate patronul din buzunar sa plateasca trupa, care in cazul trupelor necunoscute nu prea exista. Poate doar ceva consumatie moca, dar si aia cu moderatie.

 

Iar daca vine o trupa buna, cu scule, cu ce vrei tu si cere 1000 ron/cantare sa zicem, nu-i da nici dracu' pentru ca din punctul de vedere al patronului de bar, daca banii astia nu se intorc la el intr-un fel sau altul, nu merita.

 

Iar publicul de gen din Ploiesti e cum il stii din pacate: putin si nu foarte bogat (ca sa nu zic sarac).

 

@Velicu Radu: Repet, parerea mea e sa vizezi Bucurestiul si sa te gandesti la Ploiesti doar ca la un popas in drum spre Brasov. Si daca nici eu n-am mai batut carciumile de mai sus, pai nu le-a mai batut nimeni :drinka:

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.