www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Combo Rebel K40Rc


kizu
 Share

Recommended Posts

Vand combo solid state de chitara Rebel K40RC, made in Korea, 40w,2 intrari-high si low, 2canale comutabile cu footswitch (pe care nu il am). Fiecare canal are Gain si Volum, corectiile de ton sunt comune.

Difuzoarele sunt de 8", având 35w fiecare. Reverb pe arc, care pot spune ca suna chiar ok ,chorus analog cu reglaje de depth si rate. Reverbul si chorusul comutabile din footswitch. Are line-out stereo si iesire de speaker stereo. Ampul suna foarte bine, mai ales pe clean. Cred ca merge foarte bine cantat si cu o chitara acustica pe el. Prefer sa il dau in Bucuresti ca sa se poata face si proba ...si sa evit transportul prin curier. Este un amp de exersat acasa.

post-9593-0-81514500-1392737642_thumb.jpg

post-9593-0-43569700-1392737644_thumb.jpg

post-9593-0-73559500-1392737646_thumb.jpg

Edited by kizu
Link to comment
Share on other sites

L-am probat si suna genial pentru cat de mic este. Cana lul de clean imi pare ceva intre tweed si twin reverb, parca ceva mai mult spre tweed, reverbul suna foarte bine. Canalul de drive habar n-am cum suna, eu am fost cu o chitara la schimbat doze la Marian si l-am probat cu pedale in fata. pentru cat de mic este urla tare si bine si ia pedale bine in fata. Daca puneau un difuzor de 12" in locul celor doua de 8" era mult mai pe gustul, dar nici asa nu e rau deloc. Suna bine si la volum mic, pentru o sufragerie normala este ideal pentru cei care vor sa repete acasa si isi fac tonul din pedale.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.