www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mark Wood si un alt fel de Flying V


LinX
 Share

Recommended Posts

flying V pentru violonisti :)

 

au preturi cam mari si cred ca din cauza asta nu vor avea mare succes :(

 

sampleuri :

http://www.markwoodmusic.com/index2.html

 

pentru un chitarist cred ca e destul de greu sa se obisnuiasca iar pentru un violonist probabil ca e blasfemie :)

suna interesant insa nimic mai mult. nu o sa revolutioneze nimic...

oricum e bine de stiut si de avut in vedere :)

Link to comment
Share on other sites

1. Ba chiar 7... modelul acela in V (Viper) are 7 corzi :)

2. Chiar baga distors; de wah nu stiu ca nu am ascultat decat un mp3. Si nu suna rau deloc.

3. "hmm, ce urmeaza? contrabas cu freturi?" - Bai, daca o luam asa nu mai aveam nici chitara bas (contrabasul cu freturi) si nici chitara electrica asa cum o stim. Io pe bune, daca as vea bani, mi-as lua o dracie de-aia si as incerca sa fac ceva cu ea. Iar daca ar mai fi si inventia mea, chiar as fi mandru.

 

4. Si dyster, da-mi voie sa cred in continuare ca nu e asa de usor sa canti la vioara - cel putin la modul decent. Am auzit niste violonisti care cantau de ceva timp si sunau aiurea. De altfel, n-am vazut nici unul care sa sune bine si sa nu se vada in mainile lui o tehnica perfecta. La chitara o mai dregi cat de cat, dar la vioara nu cred. In general violonistii ajung chitaristi, nu invers (vezi Malmsteen, Petrucci, tipul de la Nightloosers sau chiar agariciul ala de Alin Oprea...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.