www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

E Cineva Din Cj Dispus Sa Cumpere 1-3 Seturi 7 String Si Sa Imi Vand Coarda 7 (0.56) Doar?


Vladympv
 Share

Recommended Posts

salutare,

E cineva din CJ dispus sa cumpere 1-3 seturi 7 string si sa imi vand coarda 7 (0.56) doar?

am seturi de 9-46 si vreau sa imi fac set de 9 - 56

o varianta ar fi sa iau coarda 0.56 de la Elixir da e cam scumpa 21 lei (mcmusic).

ma gandeam poate e cineva dispus sa ma ajute, din cei care cumpara pentru chitari cu 6 corzi.

sa ia 1-3 seturi de 7 si sa imi vand mie doar coarda 7 , ramanand of coruse apoi cu setul normal de 6 :)

 

merci anticipat

Link to comment
Share on other sites

nu te agita fara rost, cred ca nu ai priceput ce am scris sau m-am exprimat eu confuz :D

eu am o droaie de seturi 9-46 ernie ball coated si cobalt - hybrid slinkey - cum le numesc ei

adica primele 3 alea subtiri-"plain" sunt corzile ce le gasesti in setul 9-42, celelalte 3 alea "wraped" sunt din setul 10-46

insa nu se gaseste set similar de 7 corzi si atunci imi tre doar coarda 7 - Si de 0.56 , sa imi completez seturile alea ce le am de 6 deja "hibride" :)

mai clar acum de priceput?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nu ii bine nici asa , ai incurcat-o rau de tot :)) .. ca tocmai asta e baiu ca nu este set 9-56 ca il luam tot setu mama lui de set :))

pentru claritate ridicata , link :

http://www.guitarsho...ound_p2295.html

mie imi tre coarda groasa SI -7 , omul isi pastreaza restu setului daca foloseste 10-46 of course de obicei :)

 

Explicatie : Intreaba daca cineva vrea sa cumpere 9/46 in curand si daca ar fi dispus sa cumpere un 9/65 [7 string] in schimb, din care sa pastreze 9/46 si sa ii vanda lui .056-le.

 

Acum potoliti-va. Next off gets a suspension.

Edited by Vladympv
Link to comment
Share on other sites

faza tare e ca in poza aia sus apare 10-58 , la descriere 9-58 :))

cum is de fapt ?

ideea e ca nu vreau diferenta asa mari intre Si gros si Mi gros

pe setu asta Mi e 0.42 , SI e 0.58

in varianta aia hybrid Mi-ul e 0.46 si ar fi urmat Si - 0.56

 

solutia ii simpla, daca vrea cineva sa ma ajute doar :)) ca nu cred ca nu sunt destui din cluj (prezenti pe forum) care sa foloseasca 10-46 si care ar putea sa dea o mana de ajutor si sa cumpere un set de 10-56 , eu sa iau doar coarda Si 0.56 cum ziceam , ei pastreaza setul normal de 6 corzi :)

 

 

9-58 nu te coafeaza?

Am pus ieri un set din asta pe chitara si sunt foarte ok.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.