www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Reparatii Instrumente Muzicale Oradea


ady sticea
 Share

Recommended Posts

Aveti o chitara defecta? sau vreti sa o reconditionati? Ati luat o chitara si vreti un set-up? sau alte lucruri? Va pot ajuta in aceasta privinta! Preturile sunt accesibile pentru toate buzunarele si difera de la reparatie la reparatie.

Set-up: 30 lei

Reparatie crapaturi: 40 lei

Lacuire:

-lac pe baza de apa: 70 lei

-serlac: 150 lei

Reconditionare tastiera:

Schimbat toate tastele+ nivelare+ slefuire+ tratament lemn tastiera: 70 lei

Instalare pickup: 50 lei + cost pickup chitara acustica/clasica

In general ma ocup doar de chitare acustice si clasice. dar si de alte instrumente.

Fac si reparatii online. dar costurile de transport sunt suportate de catre client.

Link to comment
Share on other sites

online adica imi trimiti chitara eu o repar si o retrimit. din pacate poze cu reparatii nu am.... dar daca te ajuta am construit o chitara acustica de la A-Z fara prefabricate si acum fac o a doua la fel. Si am mai facut diverse reparatii: crapaturi, retastiere, lacuire. interesante te referi la faptul ca sunt scumpe sau ieftine? atasez cateva poze cu progresul actual al chitarei

post-19144-0-82005900-1392373340_thumb.jpg

post-19144-0-66779100-1392373355_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Vopsesc ca si hobby de aprox 12 ani.din experienta cu vopselele pe baza de apa mi se pare imposibil sa vopsesti lemn cu acest tip de vopsea.Chiar si simpla slefuire in mediu ud/umed poate avea efecte negative asupra lemnului.Bineinteles ca aceasta vopsea nu se da direct pe lemn,dar totusi daca un singur por nu este astupat cu intermediara apa poate intra in lemn si il umfla de a lungul fibrei.Ai gasit vreo alta metoda sa vopsesti lemn cu vopsea pe apa? 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.