www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Schimb Boss Gt10 Cu Gt100 Sau Vand Gt10 Si Cumpar Gt100


 Share

Recommended Posts

Salutare!

 

Schimb un BOSS GT-10 cu un GT-100 (ofer diferenta) SAU vand GT-10 si cumpar GT-100 cu conditia ca tranzactiile sa se desfasoare relativ simultan. Nu voi vinde totusi GT10 pana nu voi gasi un GT100. Pe de alta parte, GT100 sunt dispus sa cumpar inainte sa-l vand pe al meu. Cam alambicat, dar sper ca m-am facut inteles :) Pe scurt, vreau un upgrade.

 

GT10 este in stare exceptionala, nu are urme de uzura, zgarieturi, lovituri sau alte probleme. Totul functioneaza perfect, a fost procesor de studiu si a stat numai in casa. Nici macar n-a fost folosit incaltat, mai mult cu papuci (asta ca sa va faceti o idee despre cum a fost exploatat). Se livreaza impreuna cu adaptorul original, cutia si documentatia.

 

Detalii tehnice aici: http://www.bossus.co...p?ProductId=941

E plin internetul de documentatie, demo-uri si review-uri deci n-am sa insist pe tema asta. S-a discutat destul de mult inclusiv aici pe forum.

 

Eu am fost si sunt multumit de el, nu m-a dezamagit cu nimic. Cand l-am luat multa lume imi spunea ca imi voi prinde urechile in el, ca e greu/imposibil de folosit. N-a fost deloc asa (si nici n-am citit integral manualul). Are intr-adevar un milion de setari pe care nu pot spune ca le stapanesc, nu sunt inca capabil sa fac un ton dupa o anume piesa, dar asta deja e vina mea nu a procesorului. Il dau pentru ca as vrea totusi un GT100 (succesorului lui).

 

Nu stiu daca voi gasi pe cineva care sa faca downgrade si in cazul asta sunt dispus inclusiv sa-l vand (insa nu pana gasesc altul).

 

Pretul de vanzare este 1000 ron. Voi face si poze dar la lumina de zi. Pana atunci (poze producator):

 

gt_10_top_gal.jpg

 

 

 

gt_10_back_gal.jpg

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

In caz ca n-am fost destul de clar, nu ma intereseaza schimburi cu alte procesoare in afara de GT100. Iar pe GT10 nu-l vand decat dupa ce cumpar un GT100 (daca voi gasi unul de vanzare inaintea schimbului, sunt dispus sa-l cumpar si ulterior sa-l vand pe al meu).

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

iti pot oferi 900 ron pe el.

 

Multumesc de oferta, dar sub 1000 nu coboara sigur, macar ca il tin si-l folosesc intr-o alta locatie. Procesorul este fara exagerare aproape ca nou, a fost folosit doar in casa, chiar n-am de ce sa las la pret. Are cutia originala, manual, adaptor original. Plus de asta, unii vor 900 de ron pe GT8 care dupa parerea mea e mult in urma.

 

Ba chiar daca voi lua un GT100 mai scump decat mi-am propus, atunci pretul la GT10 s-ar putea chiar sa creasca un pic.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

chiar AI de ce sa lasi la pret ca nu ti-l ia nimeni la un asa pret mare

 

Multumesc pentru consiliere, nu stiu cum am putut supravietui pana acum fara sfaturile tale pretioase :) Inteleg ca e plina piata de GT10-uri la 900 ron cat oferi tu sau chiar mai ieftine, in stare impecabila cum e al meu si nescoase din casa. In conditiile astea, nu inteleg de ce iti mai pierzi timpul cu mine si cu comentarii inutile.

 

Pana una alta procesorul este rezervat, exista deja doi potentiali cumparatori (dintre care primul va avea evident prioritate) insa asa cum am spus de la inceput, nu il voi vinde pana nu voi cumpara un GT100. Multumesc pentru intelegere.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.