www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert R.U.S.T. in Big Mamou, 30 noiembrie


gogi.rust
 Share

Recommended Posts

Guest TheReaper

acolo sunt nenea :) de abia astept, vin cu trupa, am promis :)

 

"In the mud we were raised,

Maiden and Priest are the god we praise,

All I have to say is come and pray,

Hail to the Maiden, bow to the Priest,

Come join us in Eden, with the heavy metal beasts.."

 

I just had to say that :)

Link to comment
Share on other sites

Guest TheReaper

uuh mi sa facut sete deodata :) , inca de abia astept am anuntat deja vreo 6 persoane, vin toti pana acu, sper sa strang vreo 10-12 :) ca sa am de la cine sa beau :)

Link to comment
Share on other sites

Guest TheReaper

Operatiunea "Lipeste posterul peste posterele manelarilor" :( a luat sfarsit.....insa a avut de suferit domnul Stefan Juniorul....asta e....oricum are destule postere B)

:)post-1317-1164571482_thumb.jpg

 

 

haha nice work, in the end we shall rule the world :) , anyway are postere peste tot nenea ala, nu conteaza chiar asa mult unu, sau doua, sau 40 ;)

 

anyway, un website ceva in curand ? ca vrem sa fim tinuti mai la curent :)

Link to comment
Share on other sites

haha nice work, in the end we shall rule the world :) , anyway are postere peste tot nenea ala, nu conteaza chiar asa mult unu, sau doua, sau 40 :)

 

anyway, un website ceva in curand ? ca vrem sa fim tinuti mai la curent :)

 

Website foarte curand. Domeniul l-am rezervat deja www.signofthunder.com. Site-ul este in lucru.

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani

Come and you will see :) Maiden poate pe viitor.... :) Priest...nu spun :) oricum vor fii hituri si creatii proprii...ideea este sa va simtiti bine, de restul ne ocupam noi si berea :(

Stay Strong

Vin sa va filmez. Sper ca veti presta corespunzator. In ceea ce priveste: "de restul ne ocupam noi si berea", sper ca mai mult voi ! Ca berea, sa-mi fie cu iertare dar.... Ursus, cah !

Prietenii stiu de ce...(momentul sponsorului nostru !)

Link to comment
Share on other sites

Vin sa va filmez. Sper ca veti presta corespunzator. In ceea ce priveste: "de restul ne ocupam noi si berea", sper ca mai mult voi ! Ca berea, sa-mi fie cu iertare dar.... Ursus, cah !

Prietenii stiu de ce...(momentul sponsorului nostru !)

 

 

 

YEEY! Look mami, I am on TiVi :) ....Vom da tot ce avem mai bun....Va fii un deliciu sa te avem acolo Adi

Stay Strong Brothers :)

Link to comment
Share on other sites

Astazi 28 noiembrie, am avut ocazia sa constat cu tristete, ca afisele ce anuntau concertul nostru din 30 noiembrie, au fost acoperite de afise cu un concert al trupei coma. Acum eu nu stiu in ce masura, sunt ei personal implicati in aceasta actiune( probabil lipitorii de afise erau niste "saraci" care nu aveau treaba cu nimc), dar e o chestie de principiu si de elementar bun simt , cand lipesti anuntul unui concert de rock, sa nu pui peste afisele altor trupe de rock. Puneti frate peste manelisti, nu mai fiti asa lipsiti de fair-play.

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani

Astazi 28 noiembrie, am avut ocazia sa constat cu tristete, ca afisele ce anuntau concertul nostru din 30 noiembrie, au fost acoperite de afise cu un concert al trupei coma. Acum eu nu stiu in ce masura, sunt ei personal implicati in aceasta actiune( probabil lipitorii de afise erau niste "saraci" care nu aveau treaba cu nimc), dar e o chestie de principiu si de elementar bun simt , cand lipesti anuntul unui concert de rock, sa nu pui peste afisele altor trupe de rock. Puneti frate peste manelisti, nu mai fiti asa lipsiti de fair-play.

Stai linistit, asa se intampla de mult in peisajul rock autohton, de cele mai multe ori chiar cu acordul formatiei respective. Eu nu inteleg de unde atat de mult dispret fata de colegi de breasla. Mai ales ca e loc pentru toti si pentru mai multe stiluri. Unde mai pui ca suntem inca in underground, iar media difuzeaza in continuare muzica de proasta factura.

Cineva mi-a spus ca exista o explicatie care nu are legatura cu cele enuntate anterior:

7 (seven) ani lipsa in gestiune si multa, multa frustare...

Keep On Rockin' , caci nu mor caii cand vor cainii.

Vom fi alaturi de voi si crede-ma, vom fi multi.

 

P.S. Welcome to the jungle !

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit, asa se intampla de mult in peisajul rock autohton, de cele mai multe ori chiar cu acordul formatiei respective. Eu nu inteleg de unde atat de mult dispret fata de colegi de breasla. Mai ales ca e loc pentru toti si pentru mai multe stiluri. Unde mai pui ca suntem inca in underground, iar media difuzeaza in continuare muzica de proasta factura.

Cineva mi-a spus ca exista o explicatie care nu are legatura cu cele enuntate anterior:

7 (seven) ani lipsa in gestiune si multa, multa frustare...

Keep On Rockin' , caci nu mor caii cand vor cainii.

Vom fi alaturi de voi si crede-ma, vom fi multi.

 

P.S. Welcome to the jungle !

Multumim pt ca esti alaturi de noi ( ca intotdeauna dealtfel). Nu de jungla ma tem, ci de oamenii care s-au adaptat sa traiasca in ea. Hail!

Edited by gogi.rust
Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

Copiii de la X-plod (acum in formula completa), care va apreciaza in mod deosebit, se intrebau daca nu v-ar incita ideea de a va "incalzi" spectatorii din Big Mamou, maine seara???

Link to comment
Share on other sites

Copiii de la X-plod (acum in formula completa), care va apreciaza in mod deosebit, se intrebau daca nu v-ar incita ideea de a va "incalzi" spectatorii din Big Mamou, maine seara???

 

Simpatici mini-rockeri,

Va multumim pt mesaj si pt oferta. Din pacate aceasta vine foarte "din scurt". Concertul a fost promovat si programat intr-o anumita forma, iar schimbarile de ultima ora sunt, din punctul nostru de vedere, inacceptabile. Cu alta ocazie insa, suntem deschisi la colaborari cu multa placere.

Va asiguram de simpatia noastra si va transmitem mult succes!

Link to comment
Share on other sites

Guest TheReaper

uhuu mai e o zi doar :) de abia astept :)

 

@Cursedone omule eu iam vazut in Costinesti acu neshte luni, si iti spun atat "If you want it heavy, If you want it mean, If you want it dirty, They don't play it clean" :) .

 

There is no metal like Heavy Metal :( plus piesele lor sunt f mijto !

 

Deci trebuie sa vii, si aduti si prietenii cat mai multi B)

Edited by TheReaper
Link to comment
Share on other sites

Si noi te iubim ....mai ales eu, si stiu ca daca nu vei ajunge vei fii acolo (in spirit) carcotind chitaristul :) . Dar ne intalnim noi acolo sus frate....ai grija si STAY STRONG BROTHER :)

 

Pt The Reaper , sper ca si acum sa fim peste asteptari si iti multumim pentru aprecieri...ne vedem acolo

:)

 

 

 

PS:LA MULTI ANI CELOR CARE POARTA FRUMOSUL NUME DE ANDREI SI ANDREEA

Link to comment
Share on other sites

Guest TheReaper

Eh.. just back from the concert, un super concert cu super momente, intradevar o trupa de viitor si o imagine noua pe plaiul romanesc si una din putinele trupe cu talent, am ascultat a 2-a oara piesele voastre proprii (dupa costinesti :)) Forever Free parca si Black wolf miau atras atentia in special, piese f frumoase si desi 3 sferturi din concert vocalul se auzea prea incet (sonorizarea..) miam dat seama de calitatea pieselor cantate :(

 

Anyway Breaking the Law si Living after Midnight au fost "the nights favourites" (cel putin pt mine un mare fan JP) si astept informatii privind viitoarele voastre concerte :) fiindca leau placut si amicilor si chiar si prietenei mele (Born to be wild a lovit-o in inima ;) ).

 

Astept site-ul si va avertizez ca daca nu o sa imi placa interfata (templateul) fiti siguri ca eu o sa fiu primul care deschide Fan-Site R.U.S.T. B)

 

Noapte buna ..

 

"Livin' after midnight, Rockin' to the dawn...." *goes to sleep* :)

Link to comment
Share on other sites

Cursa cu taxiul....22 ron, cabinet laney cu difuri celestion 1800ron, chitara....head....placerea de a canta intr-un club si datorita boxelor de pe fatza sa ragnesti cat te tine glasul si sa nu te auzi....Nepretuita :)

Oricum, multumiesc inca odata celor prezenti si prietenului nostru Dragos de las sunet...care nu a putut face mai mult decat este posibil unui om. Dar nu e capat de lume, se mai intampla si la case mari, va asteptam ff curand si cu surprize noi si multe numar

 

 

Pt The Reaper,10xs for beeing a fan, si te asteptam ff curand la urmatoarea cantare, poate iti faci curaj si facem si cunostiinta :)

La multi ani inca odata Adreilor si Andreelor, si mai ales LA MULTI ANI ROMANIA!!!

 

Stay Strong Brothers :)

Link to comment
Share on other sites

Guest TheReaper

pai am vorbit cu Tovarashu' basist :( si a ramas ca vin sa va vad in continuare, cu el ma cunosc de pe la costinesti am dat noroc atunci cu el si Dan ma luat in Old School sa va vad iara cu Adi manolovici atunci (fenomenal si atunci si prestatia ta la vocal si Adi la chitara :) ) deci e a 3-a oara knd am vb cu nenea George cred ;) .. eh .. peste 30 de ani o sa ma laud la nepotzi "stiti pe R.U.S.T. nui asa ? da trupa aia mare internationala, eh.. eu ii stiu de cand cantau in cluburi mici" B)

 

si sami spunetzi si cat de curand e cantarea urmatoare :):)

 

ROCK FOREVER !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Happy Metal :) .....oh well, iar prestatia din punctul meu de vedere, a fost ff modesta datorita sunetului pus la dispozitie de club, si a monitoarelor+boxe fatza care nu puteau fii date mai tare din cauza HAPPY METALULUI NOSTRU :)

Parca suntem fucking Bon Jovi... oh well...

Stay Srong :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.