www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fender Cd 60Ce


Sammie
 Share

Recommended Posts

E o chitara decenta pentru pretul ei. A fost prima mea electro-acustica, cumparata de noua din magazin. Acum sincer sa fiu, as cauta-o second, in stare foarte buna, n-as mai lua-o noua. E un model destul de popular si se gaseste relativ usor daca ai putina rabdare.

 

A mea are preamp Fishman si din cate stiu cele mai noi sunt echipate doar cu Fishman. Daca o iei second si destul de veche o mai poti gasi cu preamp Fender.

 

Cert e ca la 900 ron cat e Fender-ul nou gasesti second Takamine care e peste. Eu asa as face, asta in caz ca te gandeai sa o cumperi noua. Daca nu, la banii la care gasesti Fender-ul second, nu cred ca ai ce lua mai bun.

Link to comment
Share on other sites

Si eu am chitara asta... e adevarat ca nu a fost prima chitara cumparata ( am avut o Hora.. care si acum imi e draga :)) ). Am cumparat-o ca fiind ultima chitara acustica/electro-acustica achizionata vrodata de mine ( ma concentrez pe chitari electrice acum ) si ... chiar nu imi pare rau. Si eu am luat-o noua.. dar am luat-o in perioada aia a mea cand eram de parere "cum sa cumperi ceva SH? Nu se poate iti vine stricat sigur" , dar acum mi-a trecut... stiu ca chiar imi facuse cineva aici pe forum, inainte sa o cumpar o oferta cu 600 de lei... poate gasesti si SH, si daca nu gasesti.. tot isi merita banii care ii cere noua. Nu zic ca sam nu are dreptate de takamine... eu am 1 an chitara.. el poate are 10-15 ... dar mai bine decat fenderul asta... chiar nu ai ce .. asta e parerea mea. Chtiara se aude prea bine, e prea comoda.. pur si simplu e perfecta ( din nou... eu cand de putin timp.. nu e sa zici ca am cantat pe toate chitarile din lume si asta mi-a placut cel mai mult). Dar eu zic ca daca nu esti un profesionist ( si daca ai fi ) chitara asta e best buy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.