www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Set Tobe


Guest Simionov Andrei
 Share

Recommended Posts

Guest Simionov Andrei

Cam greu sa agati ceva cand plimbi pe afara doua bete :lol: .

Si revenind la chestia cu servus,cuvantul in sine vine din latina,este venit din latina,aparut prima data din latina.Si crede-ma,ca nu e DELOC amuzant sa vezi ca scrie unu "servus" dupa ce ai facut 6 ani de latina.

 

Revenind la tobe,nu prea ma atrag acele tobe electrice mai deloc,prefer sa iau niste tobe acustice,sa invat si acordare si tot.

Edited by Simionov Andrei
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Esti din Tulcea. Asta inseamna ca va trebui, in cazul in care-ti iei tobe acustice intr-un final, sa scoti din buzunar si banii de transport, care, crede-ma, nu sunt putini.Totusi, din cate vad eu, tu nu prea vrei sa iti iei tobe. De 1500 roni ar trebui sa fii in stare sa gasesti un set de tobe mai in regula, chiar aici, la mica publicitate. Eu m-as uita dupa niste Tama Superstar second hand- si au tot fost...si lacuite, si nelacuite, si cu hardware si fara. Si toate erau oferte ok, unele incadrandu-se in banii tai. Probabil ai renuntat la idee, nush ce zic. E clar ca ai nevoie de ajutor, iar in cazul in care ti le iei din Bucuresti, sunt dispus sa vin cu tine la vanzator sa iti evaluez setul respectiv. Nu de alta, dar mi-aduc aminte vremurile cand cautam acelasi lucru ca si tine, fix din acelasi oras, stiind doar ca vreau sa bat la tobe. Sarbatori fericite!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.