www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Difuzor W G S Reaper 55 Impedanta 16 Ohm


man1ak
 Share

Recommended Posts

Pret: 350 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: PM


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi
Vand difuzor WGS Reaper 55Hz 16 Ohm. Puterea este de 30w, iar frecventa de rezonanta 55Hz (de unde 55 in denumire). Sunetul este mai cald decat un difuzor de chitara "standard" care are frecventa de rezonanta 75Hz (in general). Este proiectat ca echivalent/inlocuitor pentru Celestion G12H30 Heritage.

 

Difuzorul este practic nou - a fost folosit foarte putin timp intr-un cabinet Orange PPC112. Aveam un amp Tiny Terror cu un cab PPC112, iar la setari high gain sunetul era prea fizzy pentru mine. Rezultatul a fost ca inaltele erau mai calde, dar si joasele erau mai pronuntate. Fiind un cabinet closed back, joasele erau deja suficiente. Am avut rezultate foarte bune cu spatele cabinetului scos, sunetul fiind foarte bine echilibrat. In cele din urma am vandut amp-ul si cabinetul si am pastrat difuzorul 55.

 

Difuzoarele WGS sunt considerate cel putin egale cu (de multe ori peste) echivalentele lor de la Celestion. Eu am avut doua - un Reaper HP si 55-ul si ambele mi s-au parut mai echilibrate decat Vintage 30. Sigur, sunt convins ca este chestiune de gusturi, dar este cert ca WGS face difuzoare de foarte bune calitate.

 

Pretul de nou este undeva in jur de 100-110 euro cu transport. Pretul meu este 350 RON. Vine in cutia originala si pot trimite oriunde in tara prin curier pe costul cumparatorului.

 

Pentru discutii va rog PM.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.