www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Comparatie


Guest fractalnightmare
 Share

Recommended Posts

Guest fractalnightmare

Pentru cei care au incercat aceste 2 scule, va rug foarte mult sa-mi spuneti care din ele e mai buna. Procesorul V-Amp (ala cu expression-pedal), sau Digitech RP-80? Digitech-ul e mai scump in magazine, dar am sentimentul ca nu e asa de bun ca V-Amp-ul. Dar as vrea sa stiu sigur.

 

Multzam,

Mircea

Link to comment
Share on other sites

XV-amp sau V-amp sau V-amp 2 de la Behringer stiu sa faca simulare de amplificatoare si cabinete... de fapt, nu au distorsiuni propriu zise iar distorsiunea este data de cresterea gain-ului simularii de amplificator. Sunt ideale pentru cantat acasa sau de ce nu, daca obtineti un sunet care sa ca satisfaca nevoile, de inregistrat in studiouri unde nu poti da un amp la maxim.

 

Un review si exemple gasesti aici: http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=447

 

Digitech, nu m-a impresionat niciodata dar nu ma pronunt pentru ca nu am testat modelul RP80.

Link to comment
Share on other sites

io stiu ca am avut un digitech rp300 A si ce m-am bucurat cand i l-am bagat pe gat lu cristi zapada:) .mie mi s-au parut cat de cat oki digitechurile alea gigant pe lampa in preamp gen rp 14, rp 20, da alea erau scumpe cand aparusera.in rest digitech in opinia mea(vad ca nici pe felix nu l-a impresionat) cam lasa de dorit, inafara de whammy care da intradevar e misto, si e un fel de "must have"(toti il au).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.