www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jinjer, Trupa Metal Ucraina, Voce Si Trupa Profesioniste


schema

Recommended Posts

Spectacolul oferit de Tatiana Booya(solista) impreuna cu trupa ei a fost incantator, doar putin umbrit de deschiderea facuta de o grupare tanara(COA13 isi zic ei-alcoolul la secerat, cu microfon cu tot, pe solistul care n-avea nici un merit sa deschida cantarea ucrainenilor, pacat de instrumentistii care au riscat sa se expuna, urcand alaturi de el pe scena). Cei care plac trash metalul au fost acolo, vreo 20 de entuziasti, cam prea putini fata de ce muzica ofera JINJER. Mie mi-a convenit, am ascultat in liniste(!) ce canta vocalista, dar i-am urmarit si pe instrumentisti, nu extrem de tehnici, dar cantand corect ceea ce aveau de cantat. Nu ma omor dupa muzica asta, m-au apropiat de ea Alexi Laiho si cei din Children of Bodom, dar o sa merg din nou cand vor canta in Bucuresti. Am intrebat-o pe fata aia cu voce care pare polifonica de ce naiba nu canta un hard rock, ar fi foarte tare cu vocea ei, si mi-a inchis gura politicos: asta e ceea ce imi place mie sa cant! D-aia canta bine. Prostanacului de mai sus(pot fi si eu acela, dar aseara n-a fost cazul) ii placea mai mult sa bea, in loc sa-si faca intai treaba. Retineti trupa: JINJER

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.