www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mesa Boogie Dual Rectifier Solo Head 3 Channel


Recommended Posts

Vand (de nevoie) amplificator de chitara Mesa Boogie Dual Rectifier, varianta de 3 canale.

 

Ampul este versiunea de USA si functioneaza la 110V, insa inclus in pret este un transformator serios cu care functioneaza de mai bine de 5 ani de cand am ampul. Tot in pret intra si pedalboardul plus un cablul aferent, lung de 10 metrii. Am schimbat cablul pentru ca pe unele scene chiar am avut nevoie de unul mai lung. Cablul original nu-l mai am.

 

In momentul de fata amplificatorul este echipat cu doua tuburi 6L6 pe final, insa poate fi echipat si cu 4 EL 34, dupa preferinta. Pentru varianta de doua 6L6 pe final si nu patru, cabinetul trebuie conectat la jumate din impedanta normala, adica daca ai un cabinet pe 16 ohmi il pui la iesirea de 8, daca ai unul de 8 ohmi il pui la cel de 4.

 

Stare tehnica perfecta, stare estetica 8/10, adica mai are unele julituri cauzate de transport.

 

Il trimit oriunde in tara pe banii si responsabilitatea cumparatorului, cu orice modalitate de transport este preferata.

 

Pretul este de 1100 EU Fix.

 

Nu sunt interesat de schimburi.

 

Contact aici pe PM sau la email pe tranceatla (at) yahoo (dot) co (dot) uk

Edited by Edmond
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.