www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guitar rig...sooper fain softu dar....


Guest Distorsed
 Share

Recommended Posts

Guest Distorsed

Salut all....Mi-am instalat acuma si eu Guitar Rig versiunea 2....am avut FX Boxu timp de un an si mi-a functionat fara probleme...dupa aceea aminceput sa am urmatoarea problema....cand intru in FX Box sau Guitar rig computerul incepe sa-mi faca ecouri..insa nuh doar la program ci la toate sunetele de pe computer, plus ca nu suna chitara deloc...what's happenin'??

problema a aparut din senin, fara sa modific nimik la computer, dupa un simplu reinstall de windows,am reinstalat aceelashi windows, aceleashi drivere, deci ma cam indoiesc ca problema este din cauza asta

Link to comment
Share on other sites

Guest Distorsed

Toate bune si frumoase dar inca ceva...e normal sa se auda linein intr-o casca ( acela de la windows ) siin alta guitar rigu cu efectele....apropo...daca opresc line inu nu semai aude nimica

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Pai ar trebui sa ai semnal de iesire stereo... Si da, e normal si logic ca, daca opresti line in-ul, sa nu se mai auda nimic, asta presupunand ca intri cu chitara in line in.

Link to comment
Share on other sites

chitara e mono, line in e stereo, deci, chitara se aude pe un singur canal (left de regula) si restul sunetelor de windows pe ambele canale... pt a remedia problema, mai ales daca nu ai ceva buffer sau preamp, baga chitara in mic, semnalul va fi dublat(intrarea mic e conceputa pt microfoane mono si in consecinta acelasi canal de intrare este redat si pe left si pe right)deci se va auzi in ambele casti si in + de asta semnalul va fi mai puternic putin.... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.