www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Galeria mea de inregistrari


lukeblue
 Share

Recommended Posts

Thanx everyone :) .

M-am grabit sa postez si am uitat de Robert Downey Jr. si varianta lui, care mi-a dat un plus de idei.Tipul are un timbru grozav si canta f bine.Varianta lui are si violoncel si tot tacamul.

Art a atins un punct f interesant...pronuntia.De obicei majoritatea artistilor romani (nu generalizez) canta o engleza aiurea (poate corecta....dar nu suna veridic).Nu ca sunt eu mai breaz :) ,dar asta m-a preocupat destul incat sa fac totul sa fie cat mai "din film".

Edited by lukeblue
Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

River - a fost scris in 1967 si a aparut pe albumul "Blue" [1971] - Pe linga Joni, mai apar printre altii atit James Taylor [chitara] cit si Stephen Stills [bass][C.S.N.].

 

Cu toate ca nu ne-ai cerut parerea despre cintec - [banuiesc ca ai expus-o tocmai pentru a o dezbate, nu?], mie personal mi-a placut mult. Iar daca vrei si o ierarhie a ceea ce auzim [instrumentele folosite] - iat-o:

:):):(B);) - voce

;):o - pian

;) - chitara

Tehnic vorbind:

- vocea are prea mult hiss [ar mai trebui taiate inaltele...]

- pianul e prea infundat

- chitara e ok

Distanta intre voce si pian e prea mare - dar cred ca se poate corecta din butoane.

Asta a fost parerea mea!

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Guest Izzy Waan
Desi inca nu au venit sarbatorile am tinut neaparat sa inregistrez "River" - Joni Mitchell,

piesa peste care am dat (spre rusinea mea),tocmai acum.

A durat ceva tot procesul,am vrut sa iasa cat mai ok si pianul ( cat pot si eu sa cant la el) ,dar mai ales vocea.

Enjoy the little ballad.

 

Interesanta interpretarea......totusi inceraca sa tai inaltele din coada reverbului sau pune un de-esser pe voce ......si pianul parca mergea mai "prezent" in zona de 5kHz si mai "in spate" la 400Hz , in rest ......felicitari !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.