www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Samson Airline 77 G-Style E1 Si Marshall Mg412Acf


Guest Cristi.G
 Share

Recommended Posts

Guest Cristi.G

Salut, anul viitor am sa-mi cumpar echipament nou si nestiind aproape nimic despre asa ceva m-am gandit sa scriu aici :

Este vorba de acest pachet promotional http://www.thomann.de/ro/prod_cbundle_373.html?gk=gieag4&cbcid=2342&art=171071 si nu sunt sigur daca cele doua se potrivesc .

 

I-mi pare rau pentru titlu, este vorba de Marshall 2466 BL Vintage Modern si Marshall Mg412Acf .

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu cabinetele din seria MG la Marshall contin difuzoare Celestion designed. Nu the real deal! Plus ca e mai mic ca si marime fata de un cabinet standard Marshall, iar lemnul sigur nu este lafel ca la cabinetele mai scumpe de la aceeasi marca. Difuzoarele Celestion g12t-75 care se gasesc intr-un Marshall 1960a costa 350lei bucata, deci 1400lei doar ele, fara incinta.

Acum depinde si cum ai vrea tu sa se auda, ca ulterior le poti schimba.

 

 

Ce stil vrei sa canti? Ce chitara ai?

O varianta mai buna de cabinet e un Marshall 2x12 1936. E cu vreo 5 milioane mai mult, dar macar stii ca e facut cu mai mult simt de raspundere. Sau daca vrei neaparat un 4x12 mai ieftin poti opta pentru un Harley Benton cu Celestioane v30 inauntru.

 

http://www.thomann.de/ro/harley_benton_g412a_vintage.htm

Edited by slashlord03
Link to comment
Share on other sites

Guest Cristi.G

Eu cant in general hard rock\ Rock n roll : Izzy Stradlin , Guns n Roses , Led Zeppelin Etc. Chitara este un Vintage V100 . Am uitat sa mentionez ca limita pretului este in jur de 1500-euro.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.