www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Chitarist Pentru Proiect Tribute Queen (Bucuresti)


ovi_turcu
 Share

Recommended Posts

Salutari!

 

Cautam chitarist cu experienta pentru un proiect de tribute Queen. (sa aiba feeling pe chitara, si mai usor cu vitezele supersonice:)) )

 

Proiectul este foarte serios (nu e doar o trupa de cantat de placere) si se necesita seriozitate si implicare maxima.

 

Suntem din Bucuresti si repetam impreuna IN FIECARE sambata (11:00 - 13:00) si duminica (17:00 - 20:00) (fara exceptii, decat in cazuri absolut speciale). Restul se studiaza individual, acasa.

 

Rugam cei interesati sa ma contacteze la tel 0724 414 692 sau 0745 668 932 (Ovidiu) - puteti suna la orice ora (24/24)

 

Playlistul (pana in momentul de fata este):

 

Somebody to love

Crazy little thing called love

A Kind Of Magic (versiunea Wembley)

Radio Gaga (versiunea Wembley)

We are the champions

Too much love will kill you

Bohemian Rhapsody

Don't Stop Me Now

Hammer To Fall

In The Lap Of The Gods (versiunea Wembley)

The Great Pretender

These Are The Days Of Our Lives

+

You Take My Breath Away (fara chitara)

Love Of My Life (fara chitara)

 

Toate cele bune!

 

Ovi

Edited by ovi_turcu
Link to comment
Share on other sites

Sal!

 

Ne-am regrupat, in final. Suntem din nou echipa completa. :)

 

Cand suntem beton, cu totul pus la punct, iesim, logic :) Trebuie si sunetul, si show-ul sa fie impecabile. Plus ca trebuie si mai multe piese... Si sunt destul de dificile, nu sunt ca la Maiden sau ACDC.. Instrumente, voci multe..

 

Trebuie si echipament propriu, ca nu poti sa te duci sa canti pe ce se gaseste la o anumita locatie, cu atatea chestii (tobe, bas, chit el, chit ac, pian, sampler, violoncel, 5 voci + laptop-pt intro si proiectii si vom avea si 6 mixuri de monitorizare diferite..). Trebuie venit cu tot spatele si mixer propriu.. Practic, sa folosim nu mai PA-urile.

Multa investitie.. Vreo 10 000 eur din start..

 

Preconizam ca prin toamna... Insa trebuie vazut, gasite locatii / evenimente care sa ne permita sa realizam intregul show (cu lumini, proiectii, momente cheie, etc).

 

:rock: i

Edited by ovi_turcu
Link to comment
Share on other sites

Suna frumos nimic de zis. Intr-adevar, sa canti Queen si sa mai iasa fi bine nu e chiar la indemana oricui. Sper sa va si iasa, desi la cum stiu eu ca merg lucrurile pe la noi, o sa fie complicat cu locatiile, logistica, etc. Tare mi-e ca o sa fiti fortati de imprejurari sa va restrangeti ceea ce ar fi pacat.

 

Tine-ne la curent! Poate faceti si un teaser de la repetitii pana atunci, ceva care sa anunte proiectul si sa starneasca curiozitatea :yay:

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sa canti un cover, chiar si Queen nu inseamna sa il canti exact ca si Freddie, ce-ar insemna sa pretind eu ca am cantat Sonata Lunii exact, dar EXACT asa cum ar fi cantat-o Beethoven?...E aberant. UP pt initiativa sunt cel mai mare an Queen, din pacate nu sunt un chitarist asa de bun incat sa ma bag:)

Edited by Stefan OPREA
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.