www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guild F-130Ce Sau Crafter Sm-Rose ?


Ionut M.

Recommended Posts

Care dintre cele doua mi le recomandati pentru fingerstyle/tapping ?

 

Guild-ul pot sa merg sa il incerc in magazin, insa Crafterul nu prea am cum s ail testez, acesta fiind numai la esound, in Bucuresti (eu fiind din Cluj). personal nu am cantat niciodata pe un Crafter. Sunt in aceeasi gama de pret, asa ca astept pareri si sfaturi.

 

Imi cer scuze pentru un al doilea topic despre aceasta chestie, insa nu sunt sigur daca primul topic l-am "pus" unde trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Eu prefer chitarile cu combinatia molid/palisandru, deci as favoriza Crafter. Inclusiv forma de Grand Auditorium mi se pare ceva mai interesanta ca ton decat OM-ul oferit de Guild. Un alt plus ar fi sistemul de preluare, Lr Baggs suna mai cald si mai natural decat Fishman Sonicore (asta dupa urechile mele.

 

Crafter fac chitari de o calitate foarte buna la preturi competitive. Si despre Gretsch as putea spune aproape acelasi lucru, doar ca reteta folosita la aceste chitari nu mi se pare cea mai potrivita cu gusturile mele. Prefer tonul mai clar si mai rpofund al palisandrului, decat cel cald al mahonlui.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.