www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cumpar Boss Gt10 Sau Gt8


Recommended Posts

Pret: 0 RON


Localitate: Ploiesti/Bucuresti


Contact: PM


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi
Salut,

 

Dupa indelungi documentari si oscilari intre BOSS ME 70, GT8 SI GT10, ME 70 a fost clar eliminat. Raman asadar GT10 si GT8, exact in ordinea asta ca si preferinte.

 

E obligatoriu sa fie intr-o stare foarte buna (NU trecut prin 10 maini si plimbat prin toata tara, NU lovit, defect sau reparat). As prefera sa-l iau de la cineva care-i cunoaste istoricul (preferabil sa-l fi luat de nou), daca mai are garantie cu atat mai bine, 10/10 atat estetic cat si functional. Daca s-ar putea sa fie in Ploiesti sau Bucuresti sa-l pot si vedea/proba, cu atat mai bine. Daca nu, macar la un utilizator cu feedback-uri pozitive.

 

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Revin cu cateva precizari, pentru a nu le repeta fiecarui potential vanzator pe privat.

 

Va rog nu mai veniti cu oferte halucinante, de genul 1500-1700 ron. GT10 costa nou la doi mari dealeri de profil 1800 ron, nu 2000, nu 2200. Din cate am observat, atat pe RGC cat si pe alte site-uri, se vinde second in jur de 1000 ron, in diverse stari, de la jalnica, la impecabil - nescos din casa in ambalajul original cu toate accesoriile. Am gasit chiar si unul cu garantie dar se daduse. Avand in vedere ca nu ma grabesc foarte tare, sincer prefer sa astept o luna, poate chiar si doua pentru a gasi o oferta buna.

 

Asa cum am precizat deja, nu ma intereseaza decat in stare de la foarte buna in sus, eventual aproape nou, folosit pe cat posibil acasa sau la repetitii. Nu am sa cumpar unul care a trecut pe la 10 trupe si a 'cantat' la 500 de concerte, cu atat mai mult pe 1000 ron, in conditiile in care piata reala arata ca se poate gasi la banii astia aproape nou. Nu e nevoie sa ma credeti pe cuvant, puteti sa cautati si voi si va veti convinge

 

Multumesc pentru intelegere.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca nu am intentionat sa par arogant cu pretentiile astea :) Insa piata second mi-a demonstrat ca il pot gasi la banii astia in conditiile specificate. Daca as fi gasit doar unul, as fi zis ca e o exceptie, dar chiar la pretul asta se vinde. Cu alte cuvinte nu sunt eu deplasat ca il vreau aproape nou la 1000 de ron, ci mai degraba cine cere 1000 ron pe el ciomagit. Daca ai sa studiezi piata ai sa vezi ca asa e.

 

Sincer nu stiu de ce GT10 nu si-a pastrat pretul (spre deosebire de GT8 de exemplu), dar nu eu am stabilit asta. Mai mult, nu ma grabesc foarte tare, mai pot astepta cateva saptamani - o luna si deci n-are rost sa ma arunc chiar la prima oferta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.