www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Tobosara, Basista Si Clapara Din Cluj


aliasmusic
 Share

Recommended Posts

:) cute. Ideea e ca fara sa jignim sexul "tare", am dori ca aceasta trupa sa fie o trupa de fete. Motivul: trupe de baieti exista in proportie de 50% in Romania, trupe mixte aproape 50% si undeva sub 1% poate vei gasi si trupe de fete. In restul lumii, sa zicem civilizatii indepartate, spre care tindem si muzical, au trupe exclusiv de fete si acest lucru nu este discriminatoriu ci doar obisnuit. Oricum, ne va fi greu sa gasim instrumentiste pe masura, dar ureaza-ne noroc.
Link to comment
Share on other sites

Tal este buna, dar nu prea pe gustul meu, desi imi place jazzul.

O prefer pe Esperanza Spalding, va recomand sa vizionati recitalul ei, in mod special piesa Endangered species (min. 11:05), dar in mod cu totul deosebit piesa Wild is the wind (min. 16:20). Fata asta e incredibil de talentata.

 

http://www.youtube.com/watch?v=IEDjowi3__k

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mariusteicu

 

Tocmai asta este ideea! Vrem sa renuntam la membrii de sex masculin, daca gasim colaboratoarele/instrumentistele adecvate... Am aprecia daca ati inceta cu analizele "semantice" inutile si ati lasa post-ul asta sa isi urmeze cursul.

 

Cautam niste instrumentistE, din motive personale care nu privesc si nu ar trebui sa ofenseze pe nimeni si apreciem doar reply-urile care chiar pot sa ne ajute in acest sens. Cred ca ne adresam in locul potrivit si ar fi dragut sa isi vada fiecare de propriile interese.

 

Multumim!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.