www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sala de repetitzii


Guest wintzy
 Share

Recommended Posts

Guest wintzy

Heyaz! Sunt kitarist intr-o trupa de alernative care tocmai a inkiriat o sala de repetitzii in timpuri noi. Mai e loc pt o trupa, maxim doua, insa nu avem amplificare. Daca e cineva interesat, mai ales daca trupa are amplificare shi nu are unde repeta, poate afla mai multe detalii la numarul de telefon 0723765434.

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

m-ar interesa, am si amplificare, dar numai pt o chitara si eventual pt bass, pt voci, nu stiu cum facem. voi cat da-ti acolo?

Link to comment
Share on other sites

E vorba de noi... am cantat intr-o vreme la ei... :)

 

Chitaristul avea 4 scule facuta de el, 2 preamp-uri, si 2 amplificatoare pe un cabinet cu 2 intrari separate. Calitate buna. Unul dintre membrii formatiei lui, mi se pare ca basistul, ne-a aratat cum ca ar trebui sa intram prin preamp...

Ulterior am aflat cand nu mai canta nimic ca nu ar fi trebuit sa intram prin preamp ci direct prin amplificator... Rezultatul a fost ca unul dintre cele 2 amp-uri a ramas fara finali...

 

Noi personal am cantat cu aceleasi scule si chitari amandoi chitaristii pe un marshall, la volum mult mai mare, si nu a avut nimic... concluzia n-o trag eu :)

Oricum imi dau seama, cum as fi reactionat daca mi-ar fi ars mie cineva o scula... imi pare rau de situatie si noi ne-am oferit sa platim reparatia, dar ne-a refuzat

Link to comment
Share on other sites

Guest wintzy

Lol, la mihai nebunu (kitaristu de la colt 44) am repetat noi pana acum, pana cand solistu nostru i-a bulit microfonu' shi bateristu a rupt stativu' de premier (nu sh cum draq a reushit) :) Ideea e ca noua noastra sala e kiar deasupra lui mihai, nu avem treaba cu el. Am inkiriat-o prin contract, shi urma sa repetam cu dodiez shi kendo, da unu din kitarishtii din dodiez (cred k pixie) nu a fost de acord, shi i-a convins pe totzi sa renuntze, shi deci ne-au tras clapa. Acum am ramas noi shi kendo, insa nu avem nici tobe nici amplificare (erau asigurate de dodiez in cazu' in care ramaneau cu noi).

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.