www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Prs Acustic, Pe Cand Si La Noi?


marcel

Recommended Posts

Ceva ma face sa cred ca pentru noi,romanii, chiar si modelul ala SE din clip ar reprezenta un efort financiar maricel.

Acusticele LAG din seriile superioare (200,300,400) mi s-au parut EXCELENTE,dar lumea nu prea le baga in seama din cauza ca exista pe piata firme care poate nu ofera aceeasi calitate dar au un nume mult mai "solid".

Probabil asa ar fi si cu astea de la PRS.Degeaba costa cat un Hummingbird si calitatea e aceeasi sau mai buna,daca tu vrei Gibson ca..e Gibson.

Cam astea cred ca sunt principalele motive pentru care nu au adus pana acum asa ceva in Romania,si ceva ma face sa cred ca nici nu vor aduce prea curand.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

chiar imi plac LAG-urile ,dar deja am doua acustice. dar daca as alege acum o acustica e foarte posibil sa-mi iau un LAG. pe de alta parte LAG au venit oarecum recent la noi pe piata. aseeasi poveste e si cu PRS. orice produs nou in bransa asta are nevoie de timp. sunt convins ca PRS s-ar vinde, asa cum se vinde si LAG, daca exista in magazine, inseamna ca se vand.

apoi treaba cu efortul financiar e subiectiva. fiecare isi cumpara dupa buzunar. PRS electrice au si modele accesibile. cred ca si la acustice ar putea avea preturi atragatoare.

chiar am gugalit dupa preturi :

http://www.sweetwater.com/c599--PRS--Acoustic_Guitars ...ei , pana la urma, trebuie sa fie niste acustice deosebite daca vor sa dau atatia bani pe asa ceva. trebuie sa te gandesti ca in banii astia exista si alte oferte, de multe ori mai atragatoare

Link to comment
Share on other sites

Cred ca toata marea diferenta e, cum s-a spus deja, numele firmei. Chiar daca o chitara e mai de joasa calitate (sa zicem Gibson) decat una LAG, ai prefera dai bani in plus pentru siguranta. Poate una LAG nu te-ar tine cat una Gibson. Si mai sunt si cei care comanda de pe net, eu unul as prefera sa dau un ban in plus pt siguranta. Chiar daca LAG sau orice alta firma mai "new-entry" la noi ar avea instrumente mai bune decat Gibson,Ibanez,Fender etc, as prefera sa stiu ca oricare din firmele cu nume, oricat de proasta ar fi chitara, nu e atat de proasta de nu poate fi vanduta...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.