www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Din Bucuresti, Caut Trupa


Dany86
 Share

Recommended Posts

Salut!

 

Sunt un chitarist din Bucuresti si caut vocalist, basist si tobar pentru trupa de rock. Stilul ar fi alternative-metal, dar deschis catre multe influente, de exemplu, industrial, experimental, acustic,reggae, etc. La acest proiect s-ar mai putea altaura si un prieten de-al meu care este clapar. Printre influentele mele muzicale se numara: Deftones, Tool, Alice in Chains,Soundgarden, Rage Against the Machine, System of a Down, Sevendust, Korn, Machine Head, Sepultura, Pantera, Helmet, Led Zeppelin, Black Sabbath Kyuss, Queens of the Stone Age, Jane's Addiction, Smashing Pumpkins, Limp Bizkit, Nine Inch Nails si multi altii, sunt prea multi ca sa-i enumar pe toti :) Pot fi contactat pe PM, in cazul in care se gasesc doritori.

Link to comment
Share on other sites

Revin cu o precizare. Daca exista vreo trupa care are nevoie de un chitarist pe filmul asta mai alternative-metal, industrial, experimental, psihedelic, stoner, etc , este binevenita sa ma contacteze pe PM. Ca sa mentionez si experienta muzicala, am mai activat in trupa Fjord, cu care am inregistrat un demo de 3 piese, se pot gasi link-uri pe pagina de facebook a trupei. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.