www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Drum Set Live Pentru Spectacole One Man Show


Guest danndjd
 Share

Recommended Posts

Guest danndjd

Salut,cant de ceva timp chitara+voce si m-am gandit la un device care sa imi completeze reprezentatia,si nu stiu sigur daca exista :D . Este vorba de un drum-pad,astfel incat sa pot face diverse ritmuri live,si apoi sa le pot pune pe loop mode,dar sa pot conecta si un footswitch astfel incat sa fac si treceri de tobe. stiti cumva? exista asa ceva? As prefera sa se foloseasca direct,ca sa nu fiu nevoit sa mai folosesc si laptop(cum este nevoie la drumpad-urile midi).Oricie alte alternative care sa completeze sau sa rezolve ideea sunt binevenite. Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

salut. iti recomand asa ceva . exista un tip din uk care foloseste asa ceva : beardyman (daca iti spune ceva numele, singura treaba e ca el face beat-box dar e acelasi principiu de looping)

.

jucaria are slot de card pe care iti poti stoca vst-uri sau alte sunete si poti loop-ui la nesfarsit ce ai de folosit + alte nush cate efecte pre-defined de la el... face o gramada de chestii si n-ai nevoie de laptop, practic bagi un mic in el si te joci :D e tare rau jucaria. Sper ca ti-a fost folositor...

Link to comment
Share on other sites

Guest danndjd

si se poate atasa si footswitch?m-ar interesa sa am un beat constant pe parcursul piesei dar cumva sa pot controla trecerile de tobe,sau pattrene diferite pt bridge-uri/refrene,avand in vedere ca nu pot lua mainile de pe chitara...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.